Reklama

Planują budowę nowych bloków mieszkalnych. Kiedy może ruszyć inwestycja w gminie Kleszczów?

Opublikowano:
Autor:

Planują budowę nowych bloków mieszkalnych. Kiedy może ruszyć inwestycja w gminie Kleszczów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kleszczów planuje budowę kolejnych bloków mieszkalnych na osiedlu w Łuszczanowicach. Urząd wyłonił firmę, która opracuje koncepcję nowych wielorodzinnych budynków. Kiedy mogą ruszyć prace?

Kolejne bloki powstaną na osiedlu w Łuszczanowicach. Gmina Kleszczów poinformowała właśnie, że pod budownictwo wielorodzinne zamierza przeznaczyć teren o powierzchni ponad 22 tys. metrów kwadratowych. Bogata gmina zleciła już opracowanie koncepcji budowy nowych budynków wielorodzinnych oraz garaży. Wybrana firma projektowa ma przygotować trzy różnej koncepcje architektoniczne. W ogłoszeniu zamieszczonym na stronie kleszczowskiego urzędu zaznaczono, że jedna powinna nawiązywać do wyglądu już istniejących na osiedlu bloków. Druga ma zawierać najnowsze rozwiązania w budownictwie wielorodzinnym, a trzecia w budownictwie pasywnym lub niskoenergetycznym. Każda z przygotowanych koncepcji ma różnić się zarówno wyglądem zewnętrznym, rozmieszczeniem wnętrz budynku, a także zróżnicowanym sposobem zagospodarowania terenu.

Jak informuje gmina, projektanci mają tez wolną rękę co do ilości budynków oraz garaży, jakie staną na wskazanym terenie. Bloki mają być jednoklatkowe, posiadać 3 kondygnacje oraz użytkowe poddasze. Wykonawca ma 6 miesięcy na przygotowanie koncepcji. Później dla jednego spośród trzech rozwiązań, które wskaże urząd, firma projektowa przygotuje bardziej szczegółowe opracowanie. Wówczas będzie to podstawą do ogłoszenia przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Biorąc pod uwagę, że przygotowanie koncepcji potrwa pół roku, prawdopodobnie w przyszłym roku gmina ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji. Budowa nowych bloków będzie mogła zatem ruszyć najwcześniej pod koniec 2021 lub w 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE