Reklama

Piesi kontra kierowcy na Wojska Polskiego. Dwa potrącenia jednego dnia

Opublikowano:
Autor:

Piesi kontra kierowcy na Wojska Polskiego. Dwa potrącenia jednego dnia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Obecna pora jesienno - zimowa sprzyja wypadkom z udziałem pieszych. Tylko wczoraj doszło do dwóch potrąceń pieszych na terenie Bełchatowa. Ponadto policjanci interweniowali na miejscu pięciu kolizji drogowych.

Pierwsze zdarzenie z udziałem pieszej miało miejsce o godz. 5.30 rano na ul. Wojska Polskiego na wysokości wiaduktu. Kierująca oplem astrą potrąciła przebiegającą w odległości około 15 metrów od przejścia 49-letnią bełchatowiankę.

- Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Piesza była ubrana na czarno, nie miała na sobie odblasków, co przy występujących opadach deszczu mogło sprawić, że była praktycznie niewidoczna - informuje Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie

Drugie potrącenie miało miejsce o godz. 8.00 także na ul. Wojska Polskiego, na wysokości targowiska miejskiego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 38-letnia kobieta, która przechodziła na zielonym świetle została potrącona przez kierowcę ciemnego samochodu, który w ogóle nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście pieszej nic się nie stało. Szczegóły obu zdarzeń zbadają bełchatowscy policjanci.

- Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza teraz, kiedy zmieniające się szybko warunki atmosferyczne i wcześnie zapadający zmrok powodują znaczne pogorszenie widoczności i warunków drogowych. Przypominamy również o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe - dodaje Maciejewska

Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie i dlatego mundurowi zachęcają do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE