Reklama

Pierwszy legalny raj dla hazardzistów w województwie, powstał w Bełchatowie

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy legalny raj dla hazardzistów w województwie, powstał w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak informuje łódzka Izba Administracji Skarbowej, która na co dzień między innymi walczy z nielegalnym hazardem, pod koniec kwietnia w Bełchatowie został uruchomiony pierwszy w województwie legalny salon z automatami do gier.

Jest to już kolejny salon gier na automatach otwarty w tym roku w kraju przez Totalizator Sportowy Sp. z o. o., której Prezes Rady Ministrów 1 kwietnia 2017 r. powierzył monopol na urządzanie gier na automatach poza kasynami gier.

- W cywilizowanych warunkach, bezpiecznie, pod kontrolą organizatora oraz na zarejestrowanych urządzeniach klienci salonu będą mogli grać na automatach. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych Totalizator Sportowy jako urządzający gry na automatach zobowiązany jest zapewnić w salonie gier ochronę uczestników gry przed negatywnymi skutkami hazardu poprzez wdrożenie regulaminu odpowiedzialnej gry - czytamy w komunikacie Izby Administracji Skarbowej.

Wśród zapisów wyżej wymienionego regulaminu są m. in. takie, że niezbędną jest weryfikacja wieku graczy, gdyż zgodnie z ustawą wstęp do ośrodków gier oraz do punktów przyjmowania zakładów wzajemnych dozwolony jest dla osób, które ukończyły 18 lat. Ponadto w salonie przestrzegany ma być wymóg rejestracji przed przystąpieniem do gry poprzez podanie swoich danych i określenie limitu dziennych środków jakie dla swojego bezpieczeństwa gracze mogą użyć do prowadzenia gier.

Każdy legalny salon gier zanim zostanie otwarty musi zostać urzędowo sprawdzony przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE