Reklama

Pierwsza szkoła w Bełchatowie przechodzi na zdalną naukę. Na kwarantannie aż 20 nauczycieli...

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza szkoła w Bełchatowie przechodzi na zdalną naukę. Na kwarantannie aż 20 nauczycieli... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego to pierwsza bełchatowska szkoła, która przeszła w całości na zdalną naukę. Powód? Aż 20 nauczycieli przebywa w tej chwili na kwarantannie. Dyrekcja szkoły po konsultacji z sanepidem i władzami powiatu, podjęła decyzję, że uczniowie będą się uczyć online do 12 października.

Ponad połowa nauczycieli "Bronka" trafiło na kwarantannę. To efekt drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem wśród uczniów. Okazało się, że z zarażonym licealistą zajęcia miało w ostatnich dniach aż 13 pedagogów. Sanepid na kwarantannę wysłał całą klasę (25 uczniów) i wspomnianą grupę nauczycieli. Kilka dni wcześniej po pierwszym potwierdzonym przypadku na kwarantannę wysłano z kolei 7 nauczycieli i jedną klasę.

Joanna Zalejska, dyrektor I LO im. Wł. Broniewskiego przyznaje, że w tej chwili sytuacja kadrowa w szkole uniemożliwia sprawne przeprowadzenie zajęć z uczniami w placówce. Na 35 etatowych nauczycieli aż 20 jest na kwarantannie.

- Dlatego po konsultacjach ze starostwem i sanepidem, podjęłam decyzję, że wszystkie klasy przechodzą na naukę zdalną – mówi Joanna Zalejska.

Nie oznacza to jednak, że "Bronek" został zamknięty. W szkole przeprowadzono już dekontaminację i nauczyciele, którzy nie są objęci kwarantanną mogą przychodzić normalnie do pracy i stąd prowadzić zajęcia online z uczniami.

- Mamy już to przećwiczone w ubiegłym roku szkolnym. Tak więc jesteśmy przygotowani i zajęcia ze wszystkimi klasami będą odbywały się z użyciem dostępnych aplikacji – mówi Joanna Zalejska.

Jak dodaje, szkoła w systemie nauki zdalnej planuje pracować do 12 października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE