Reklama

Reklama

Zostaną bez prądu na noc. Blisko tysiąc domostw wciąż bez energii elektrycznej...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay/poglądowe

Zostaną bez prądu na noc. Blisko tysiąc domostw wciąż bez energii elektrycznej... - Zdjęcie główne

foto pixabay/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wciąż trwa usuwanie awarii linii energetycznych w powiecie bełchatowskim, a także w innych miejscowościach województwa łódzkiego. Niestety część mieszkańców spędzi noc bez prądu w swoich domach.

Reklama

Od kilkunastu godzin trwa usuwanie awarii linii energetycznych, które zostały uszkodzone po opadach śniegu w nocy z piątku na sobotę (27 listopada). Początkowo bez prądu było ponad 32 tys. odbiorców w całym województwie łódzkim. Najwięcej w powiecie bełchatowskim, bo aż 6 tys. odbiorców. 

Jak udało się ustalić, do tej pory PGE Dystrybucja przywróciła ok. 90 proc. uszkodzonych sieci. Wciąż jednak w Łódzkiem bez prądu jest 3,2 tys. odbiorców. Z czego ok. tysiąca domostw w powiecie bełchatowskim. 

- Ekipy będą pracowały do późnych godzin wieczornych. Część złamanych słupów udało się już odtworzyć, niestety część prac trzeba będzie dokończyć w niedzielę - mówi Bożena Matuszczak-Królak z PGE Dystrybucja o. Łódź. 

Oznacza to, że część mieszkańców regionu noc spędzi bez prądu. Ekipy remontowe mają prace rozpocząć w niedzielę z samego rana. Pomogą też pracownicy z innych rejonów m.in. z Łodzi, Zgierza i Tomaszowa. 

- Niestety skala uszkodzeń była duża i było one dość poważne. Te prace muszą potrwać, a odbiorców możemy tylko przeprosić - mówi Bożena Matuszczak-Królak. 

Prądu wciąż nie ma w kilkunastu miejscowościach. Największa skala awarii wciąż jest w powiecie bełchatowskim, a dokładnie w gminach Zelów, Rusiec i Drużbice. Bez energii elektrycznej są mieszkańcy miejscowości: Karczmy, Bocianicha, Jamborek, Zabłoty, Bominy, Zagłówki, Kuźnica-Karczmy, Kociszew, Czarny Las, Zelówek, Annolesie, Dąbrówki Kobylańskie, Dęby Wolskie, Marki. 

Z kolei w powiecie łaskim są to: Grzeszyn, Malenia, Wola Bachorska, Aleksandrówek. 

Awarie usuwane są również w powiatach wieluńskim i zduńskowolskim. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy