Reklama

Reklama

PGE szykuje kadry do transformacji energetycznej. Centrum Rozwoju Kompetencji czeka na chętnych

Opublikowano: śr, 23 cze 2021 12:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PGE w regionie Wspólny projekt PGE i władz województwa szybko nabiera realnych kształtów. Centrum Rozwoju Kompetencji ma ruszyć już we wrześniu. Trwa rekrutacja chętnych na szkolenia, a także nabór nauczycieli do prowadzenia kursów.

Reklama

Centrum Rozwoju Kompetencji to jeden ze sztandarowych projektów PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Powstanie ośrodka to pierwszy krok w kierunku transformacji energetycznej, który ma przygotować pracowników i mieszkańców regionu bełchatowskiego do zmian w energetyce. PGE zapowiedziało neutralność klimatyczną do 2050 roku. Spółka chce rozwijać i inwestować w fotowoltaikę, wiatraki i magazyny energii. Już za 10 lat ma rozpocząć się wygaszanie bloków energetycznych bełchatowskiej elektrowni. W zamian na terenach pokopalnianych mają powstawać farmy fotowoltaiczne i elektrownie wiatrowe

CRK ma być pierwszym elementem układanki, która pozwoli na transformację regionu bełchatowskiego w kierunku „zielonej energetyki”. Według wstępnych planów pierwsze zajęcia w ośrodku mają ruszyć już we wrześniu. Dlatego prace przygotowawcze mocno nabrały tempa. PGE GiEK zakupił nieruchomość w Rogowcu, w której będzie mieściło się Centrum Rozwoju Kompetencji. Remont idzie pełną parą, bo trzeba zdążyć do jesieni. Zakończono m.in. roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe. Montowane są instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Trwa m.in. montaż konstrukcji sufitów w korytarzach i salach konferencyjnych.

W PGE trwają przygotowania do utworzenia kadry szkoleniowej. W CRK rozpoczęto nabór nauczycieli do prowadzenia kursów i szkoleń.

Coraz więcej wiadomo jak będzie funkcjonował ośrodek. W CRK będzie można uzyskać nowe kwalifikacje, bądź też rozwinąć posiadane umiejętności poprzez udział w kwalifikacyjnych kursach zawodowych, szkoleniach i warsztatach. Ośrodek będzie składał się z Centrum Kształcenia Zawodowego Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz Branżowej Szkoły II stopnia Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Centrum będzie prowadziło m.in. kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych, kursy kompetencji oraz inne kursy umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Natomiast branżowa szkoła realizować będzie kształcenie zawodowe.

Oferta edukacyjna obejmuje kształcenie w ramach kluczowych branż:

 • ELEKTROENERGETYCZNA, m.in. w zawodach
  - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
  - elektromechanik,
 • ELEKTRONICZNO-MECHATRONICZNA, m.in. w zawodach
  - technik automatyk,
  - technik elektronik,
 • MECHANICZNA, m.in. w zawodach
  - technik mechanik,
  - technik spawalnictwa,
 • TELEINFORMATYCZNA, m.in. w zawodach
  - technik informatyk,
  - technik programista.

 

Obecnie trwa rekrutacja do Centrum Kształcenia Zawodowego (termin rekrutacji 01.06 – 24.08 2021 r.) na kwalifikacyjne kursy zawodowe, obejmujące następujące zawody:

 • technik programista,
 • technik automatyk,
 • technik spawalnictwa,
 • technik informatyk,
 • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
 • elektromechanik.

 

Niedługo rozpocznie się także rekrutacja uzupełniająca do Branżowej Szkoły II stopnia (03.08. - 23.08.2021 r.) w następujących kierunkach:

 • technik automatyk,
 • technik elektronik,
 • technik spawalnictwa,
 • technik mechanik.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE