Reklama

Reklama

PGE pomoże GKS Bełchatów, ale... "okrężną drogą". O jakim wsparciu mowa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

PGE pomoże GKS Bełchatów, ale... "okrężną drogą". O jakim wsparciu mowa? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koncern PGE GiEK podpisał umowę sponsoringową ze ze Stowarzyszeniem Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów, które otrzymało 1 mln zł na działalność sportową. Priorytetem jest... pomoc dla GKS Bełchatów.

Reklama

Stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów jest większościowym udziałowcem GKS Bełchatów. Klub od dłuższego czasu zmaga się z ogromnymi kłopotami finansowymi. To również pokłosie wygaśnięcia umowy sponsorskiej z PGE w 2019 roku. Energetyczna grupa ogłosiła wówczas, że nowej umowy z klubem nie podpisze ze względu na kłopoty organizacyjne i ogromne zadłużenie. W 2020 roku PGE podpisało natomiast umowę z Fundacją Akademia GKS Bełchatów, ale to wsparcie finansowe trafiło do drużyn młodzieżowych i dziecięcych, a nie do seniorskiego zespołu.

Wygląda na to, że znaleziono jednak „furtkę” i pieniądze ostatecznie trafią do klubu, ale okrężną drogą przez większościowego właściciela czy EKS Skrę. Koncern PGE GiEK poinformował właśnie, że przekazał milion złotych dla stowarzyszenia.

- Przekazane przez PGE GiEK środki pomogą zrealizować planowane projekty sportowe, w tym także priorytetowy, jakim jest dokończenie przez drużynę GKS Bełchatów rozgrywek ligowych w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi – poinformowała Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów działa na terenie Bełchatowa od 91 lat. Zrzesza w sumie 200 sportowców amatorów w sekcji pływackiej i siatkarskiej. Jest też ponadto właścicielem klubu siatkarskiego KPS Skra Bełchatów oraz większościowym udziałowcem GKS Bełchatów.

Warto przypomnieć, że klub stara się również o dotację od miasta, które ogłosiło konkurs na wsparcie kwotą 300 tys. zł klubów sportowych. Choć GKS był jedynym startującym to nie otrzymał wymaganej liczby punktów. Miasto ogłosiło konkurs raz jeszcze. Więcej na ten temat w artykule pt. W wyścigu o miejską kasę GKS nie mógł przegrać… ale i tak przegrał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy