Reklama

Reklama

PGE podpisała umowę z Akademią GKS. Fundacja dostanie mniej pieniędzy niż wcześniej obiecał prezes...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

PGE podpisała umowę z Akademią GKS. Fundacja dostanie mniej pieniędzy niż wcześniej obiecał prezes... - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fundacja Akademii GKS Bełchatów podpisała umowę sponsoringową z PGE. W ciągu dwóch lat otrzyma od koncernu 1,8 mln zł. Finansowe wsparcie zostanie przeznaczone na wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży.

Reklama

W blasku fleszy i kamer została podpisana tak długo wyczekiwana umowa sponsoringowa pomiędzy Polską Grupą Energetyczną i Fundacją Akademii GKS Bełchatów. Koncern będzie wspierał finansowo dziecięce i młodzieżowe grup piłki nożnej i zapasów. W ciągu dwóch lat na szkolenie PGE przekaże w sumie 1,8 mln zł.

To niestety znacznie mniej niż pierwotnie obiecał prezes PGE – Wojciech Dąbrowski podczas wizyty w Bełchatowie. Na początku lipca zadeklarował, że Akademia GKS otrzyma 2 mln zł, ale w ciągu roku. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. PGE znalazło pieniądze dla GKS-u. Prezes Dąbrowski przyjechał poinformować o tym osobiście. Jest jednak małe ''ale''...

Z obecnie podpisanej umowy wynika, że rocznie do fundacji trafi jedynie 900 tys. zł. Na pieniądze od PGE bełchatowska akademia czekała ponad pięć miesięcy. Koncern tłumaczył to jednak formalnościami i analizą dokumentacji przygotowanej przez fundację.

- Zależy nam, aby młodzi ludzie z Bełchatowa i okolic mieli możliwości trenowania i rozwijania swoich pasji w jak najlepszych warunkach -powiedział Wojciech Dąbrowski. - Liczymy, że dzięki naszemu wsparciu Akademia GKS Bełchatów będzie się szybko rozwijała i stanie się nie tylko wizytówką Bełchatowa, ale również ważnym ośrodkiem kształcenia młodych sportowców w skali wojewódzkiej.

Michał Antczak, prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów podkreśla, że dzięki wsparciu PGE i miasta powstał zupełnie nowy podmiot, który będzie szkolić dzieci i młodzież na wysokim poziomie sportowym w oparciu o solidne podstawy.

- Zaangażowanie PGE świadczy o randze tego projektu i pozwala pozytywnie myśleć o przyszłości juniorskiego sportu amatorskiego w naszym regionie – powiedział Michał Antczak.

Akademia GKS Bełchatów szkoli ok. 350 młodych sportowców w wieku od 5 do 18 lat w dwóch sekcjach sportowych: piłce nożnej oraz zapasach. Istniejąca baza treningowa na terenie miasta Bełchatowa umożliwia trening 250 dzieci każdego dnia. Zajęcia prowadzone są przez 30 wykwalifikowanych trenerów.

Fundacja planuje również profesjonalne treningi piłkarskie w mniejszych miejscowościach powiatu bełchatowskiego. Powstać ma również fundusz stypendialny, na który składać się będą motywacyjne stypendia sportowe dla wyróżniających się zawodników oraz stypendia socjalne dla podopiecznych Akademii z rodzin, będących w trudnej sytuacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy