Reklama

Patriotyczne 'świętowanie' z finałem w areszcie. Dwóm młodym bełchatowianom grozi do roku

Opublikowano:
Autor:

Patriotyczne 'świętowanie'  z finałem w areszcie. Dwóm młodym bełchatowianom grozi do roku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy w przeddzień Święta Flagi usunęli, zniszczyli i znieważyli trzy flagi państwowe. Młodzieńcy zdjęli flagi z jednego z bloków mieszkalnych, po czym maszerowali z nimi wykrzykując wulgaryzmy. Dopiero interwencja strażników miejskich przerwała ich pochód. Za takie przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

1 maja o godzinie 1.15 w nocy oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące niszczenia flag państwowych.

- Funkcjonariusze bełchatowskiej straży miejskiej ujęli dwóch nietrzeźwych mężczyzn, wobec których mieli podejrzenie, że usunęli i zniszczyli trzy flagi państwowe. Ujęci bełchatowianie szli ulicą Dąbrowskiego wymachując flagami państwowymi. Flagi te były brudne i wygniecione. Mężczyźni nie chcieli wyjaśnić skąd mają te flagi. Policjanci ruszyli w teren, aby ustalić skąd mężczyźni usunęli flagi. Na terenie osiedla Dolnośląskiego okazało się, że na klatkach schodowych jednego z bloków brakuje kilku flag. Policjanci dotarli też do świadków tego przestępstwa, którzy widzieli jak mężczyźni niosąc flagi państwowe zachowywali się głośno i wulgarnie. Zachowanie sprawców zarejestrował też miejski monitoring – informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

W tej sytuacji mężczyźni w wieku 18 i 19 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usunięcia, zniszczenia i znieważenia flag państwowych. Jest to przestępstwo zagrożone karą do roku pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE