Reklama

Reklama

Od dziś nowe przepisy w sprawie maseczek. Co jeszcze się zmienia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Od dziś nowe przepisy w sprawie maseczek. Co jeszcze się zmienia? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady związane z pandemią koronawirusa. Znika obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu oraz otwierają się restauracyjne ogródki. To jednak nie wszystkie zmiany w najbliższym czasie.

Reklama

Mimo możliwości zdjęcia maseczek na świeżym powietrzu, bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach czy w kościele, jak również na terenie nieruchomości wspólnych, np. klatkach schodowych, windach czy garażach podziemnych. 

Natomiast bez maseczki można pozostawać w miejscach ogólnodostępnych, czyli na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów oraz parkingów leśnych.

Otwarcie ogródków w restauracjach również wiąże się z pewnymi zasadami. Tego typu miejsca będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązuje dystans między stolikami - zajęty może być co drugi stolik, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 1,5 m.

Zmieniają się też limity liczby osób w środkach transportu publicznego. Zajęte może być 100% liczby miejsc siedzących lub 50% wszystkich miejsc siedzących i stojących. 

Powraca także możliwość udziału publiczności w wydarzeniach sportowych na świeżym powietrzu. Już od dzisiaj publiczność może zapełnić 25 procent dostępnych miejsc. 

Kolejny etap luzowania obostrzeń według harmonogramu zaprezentowanego przez rząd ma nastąpić 21 maja. Wówczas otwarte zostaną m.in. kina i teatry. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy