Reklama

Reklama

Minister Zdrowia o maseczkach na cmentarzach. Będą nowe regulacje?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Minister Zdrowia o maseczkach na cmentarzach. Będą nowe regulacje?  - Zdjęcie główne

foto Facebook/Ministerstwo Zdrowia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Minister Zdrowia podczas ostatniej konferencji odpowiadał na pytanie związane z obostrzeniami w trakcie dnia Wszystkich Świętych. Adam Niedzielski mówił m.in. o maseczkach na cmentarzach 1 listopada. Czy zakrywanie ust i nosa będzie obowiązkowe?

Reklama

Szef resortu zdrowia spotkał się z dziennikarzami w Centrum Pediatrii w Sosnowcu. Adam Niedzielski pytany był m.in. o obostrzenia związane z dniem Wszystkich Świętych. Minister stanowczo zaznaczył, że w tym roku nie ma planów związanych z zamykaniem cmentarzy, podkreślał jednak, jak ważne jest noszenie maseczek.

- Stosujmy maseczki również na cmentarzach. Nie będzie żadnej ostrej regulacji, to jest odwoływanie się do odpowiedzialności, nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich i swoje otoczenie — mówił Adam Niedzielski.

Wszystko wskazuje więc na to, że na cmentarz będzie się można wybrać bez maseczki na twarzy i związanych z tym obaw o ewentualny mandat. Przypomnijmy, że Adam Niedzielski zapowiedział, że policja będzie zdecydowanie częściej sięgała po bloczek z mandatami w przypadku niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa tam, gdzie jest to konieczne — czyli m.in. w sklepach, galeriach czy autobusach.

Minister Zdrowia zaznaczał, że nie będzie żadnych regulacji, nakazujących noszenie maseczek na cmentarzach. Dodał jednak, że tłoczenie się ludzi na nekropoliach utrudni zachowanie dystansu, a co za tym idzie, ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa będzie większe.

- W polskiej tradycji tłumnie odwiedzamy cmentarze. Liczba osób odwiedzająca miejsca pamięci jest dużo. Pojawia się tłok, trudno o zachowanie dystansu. Myślę, że każda odpowiedzialna osoba podejmie decyzję, która z mojego punktu widzenia jest oczywista i będzie miała maseczkę — mówił Minister Zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy