Reklama

Reklama

Wracają obostrzenia? Adam Niedzielski mówi o eksplozji pandemii i drastycznych krokach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Wracają obostrzenia? Adam Niedzielski mówi o eksplozji pandemii i drastycznych krokach - Zdjęcie główne

Zdjęcie Poglądowe | foto Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ministerstwo Zdrowia informuje o alarmujących statystykach związanych z COVID-19. Liczba nowych zachorowań przekroczyła dziś 5 tys., a Adam Niedzielski mówił o konieczności podjęcia dratycznych kroków, zwłaszcza w kontekście karania osób, które nie noszą maseczek.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że... po raz kolejny musimy przygotować się na wprowadzenie epidemicznych obostrzeń. Podczas konferencji prasowej, szef resortu zdrowia, Adam Niedzelski stwierdził, że w ostatnich dwóch dniach mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. W jaki sposób może przełożyć się to na wprowadzenie reżimu sanitarnego?

Minister Zdrowia mówił przede wszystkim o maseczkach — zapowiadał, że policja ma teraz zdecydowanie częściej sięgać po bloczki z mandatami w stosunku do osób, które nie zakrywają ust i nosa tam, gdzie jest to wymagane. Chodzi o markety, galerie czy komunikację społeczną.

- Jestem cały czas w kontakcie z policją. W ostatnim czasie odbyło się około 25 tys. kontroli w środkach transportu, na które szczególnie zwracamy uwagę. Wystawiono około 1,2 tys. mandatów — mówił Niedzielski. Jeśli trendy się utrzymają, będziemy musieli podjąć drastyczne kroki - dodał. 

Pozostaje pytanie, czy wzmożone kontrole i koniec z polityką upomnień w kontekście maseczek to jedyne obostrzenia, jakich należy się spodziewać tej jesieni? Na ten moment wszystko wskazuje na to, że tak. Adam Niedzielski zapytany o owe drastyczne kroki, jakie może podjąć rząd, odpowiedział że "nie ma dyskusji o żadnym lockdownie".

Nie da się jednak ukryć, że rząd... nie waha się zmieniać zdania. Jeszcze na początku ubiegłego tygodnia, Adam Niedzielski stwierdził, że nie planów zamykania cmentarzy na 1 listopada. Jednak już kilka dni później, Waldemar Kraska, Wiceminister Zdrowia stwierdził, że jeśli w danym powiecie sytuacja będzie zła, to restrykcje będą wprowadzane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy