Reklama

O węglu brunatnym w szerokim gronie

Opublikowano:
Autor:

O węglu brunatnym w szerokim gronie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W poniedziałek rusza jubileuszowy, X Kongres Górnictwa Węgla Brunatnego. Wydarzenie pod hasłem „Węgiel brunatny – dziś i w przyszłości” odbędzie się w dniach 16 - 18 kwietnia.

Trzydniowe obrady odbędą się tradycyjnie w Bełchatowie w hotelu Sport i pobliskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. W kongresie weźmie udział prawie czterystu uczestników z Polski i zagranicy. W trakcie imprezy wygłoszonych zostanie prawie pięćdziesiąt referatów.

Uczestnicy kongresu podejmować będą tematy ważne dla gospodarki, związane z przyszłością najtańszego źródła energii, jakim jest węgiel brunatny. Omówiona zostanie m.in. rola węgla brunatnego w krajach europejskich i na świecie, inwestycje w nowe złoża, czy wykorzystanie węgla brunatnego w sposób niekonwencjonalny.

Tradycyjnie jednym z elementów kongresu będzie wielobranżowa sesja wystawiennicza, podczas której swoje produkty i osiągnięcia zaprezentują firmy sektora wydobywczego i elektroenergetycznego.

Komitet honorowy tworzą: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska – Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Surowcowej Państwa Mariusz Orion Jędrysek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski, Wiceprezydent Euracoal Jan Olszowski, Sekretarz Generalny Euracoal Brian Ricketts, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego Adam Mirek, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej Tadeusz Słomka, Rektor Politechniki Wrocławskiej Cezary Madryas, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Henryk Baranowski, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka KonwencjonalnaSławomir Zawada, Dyrektor Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie (PGE GiEK) Marian Rainczuk. Przewodniczącym komitetu naukowego kongresu jest Kierownik Katedry Geomechaniki, budownictwa i Geotechniki AGH Antoni Tajduś.

Organizatorem kongresu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział w Bełchatowie.

Patronat medialny nad kongresem objęła redakcja portalu Dzień Dobry Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE