Reklama

Nowy sprzęt strażników miejskich z Bełchatowa. Może uratować życie

Opublikowano: pt, 25 wrz 2020 13:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażnicy miejscy z Bełchatowa otrzymali nowy sprzęt, który może okazać się kluczowy w sytuacji zagrożenia życia. Mowa o defibrylatorze AEG. Funkcjonariusze przeszli już szkolenie z zakresu korzystania z ratującego życia sprzętu. Przenośne urządzenie kosztowało miasto 6 tys. zł.

24 września w siedzibie bełchatowskiej straży miejskiej odbyło się specjalne szkolenie, przeprowadzone przez ratowników medycznych ze Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie. Uczyli oni funkcjonariuszy jak korzystać z nowo zakupionego sprzętu, czyli defibrylatora AEG – urządzenia, które może uratować życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

- Jesteśmy przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i takie szkolenia powtarzamy każdego roku. Od czterech lat w kilku punktach miasta umieszczone są defibrylatory zewnętrzne. Teraz, kiedy takie urządzenie będziemy mieć w swoim radiowozie, nie trzeba będzie tracić cennych chwil na dojechanie do Urzędu Miasta, MOPS-u czy targowiska miejskiego. Pomocy będziemy mogli udzielić natychmiast. Czasami o tym, czy uda się uratować czyjeś życie, decydują nawet nie minuty, ale sekundy. Niezwykle ważna jest tutaj pewność w działaniu, dlatego prowadzimy regularne szkolenia i ćwiczenia, a także przypominamy sobie wszelkie procedury związane z pomocą medyczną – tłumaczy komendant Barasiński.

Nowy sprzęt ufundowało Miasto Bełchatów, defibrylator kosztował magistrat 6 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE