Reklama

Reklama

Nowe firmy i miejsca pracy w powiecie bełchatowskim. Kto zainwestuje w strefach przemysłowych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Nowe firmy i miejsca pracy w powiecie bełchatowskim. Kto zainwestuje w strefach przemysłowych? - Zdjęcie główne

foto Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowe firmy planują budowę swoich zakładów i fabryk w strefach przemysłowych gminy Kleszczów. W najbliższych latach zrealizowanych ma zostać w sumie kilkanaście inwestycji. W jakich branżach będzie można znaleźć pracę?

Reklama

Obecnie w czterech strefach w Kleszczowie, Rogowcu, Żłobnicy i Bogumiłowie działa już ponad 20 firm z różnych branż. Gmina nie zamierza jednak na tym poprzestać i wciąż szuka inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy. Z jakim skutkiem? Szczegóły rozmów z kolejnymi firmami, które zdecydowały się na inwestycję w najbogatszej gminie Kleszczów, zdradziła prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów podczas ostatniej sesji rady gminy.

- Obecny zarząd fundacji monitoruje i sprawdza przebieg inwestycji, jesteśmy oczywiście otwarci na kolejnych inwestorów. Ktokolwiek się zgłosi, zawsze jesteśmy otwarci na współpracę i służymy pomocą – mówiła Mariola Rybarczyk, prezes FRGK.

Kto więc wyłoży pieniądze na budowę fabryk i magazynów w kleszczowskich strefach? Z zapewnień szefowej fundacji wynika, że w najbliższych latach będzie to aż kilkanaście firm. W wielu przypadkach podpisano już akty notarialne, niektóre inwestycje już się rozpoczęły, a część rozmów jest już blisko szczęśliwego końca.

Kolejne firmy ściągają do stref

W strefie przemysłowej Kleszczów ponad 1 hektar gruntu kupiła firma Młyn Pol, która wybuduje do końca 2023 roku magazyn zbóż i rzepaku. Z kolei firma Megstyl Grzegorz Mularczyk postawi zakład produkcyjny mebli z płyty laminowanej. Inwestycja ma być gotowa do końca 2023 roku. W tej strefie blisko 3 hektary gruntów pod inwestycję wykupiła też firma Roka Robert Chomen, która działa w branży budowlanej.

W strefie w Żłobnicy inwestycję do połowy 2024 roku ma zakończyć firma BTC Maszyny Stolarczyk z Radomska, która specjalizuje się w sprzedaży i serwisie maszyn do obróbki metali. W tej samej strefie nowy magazyn planuje postawić także spółka Inspire Polska, która chce rozszerzyć swoją działalność. Firma zajmuje się copakingiem i usługami w branży FMCG, które polegają na składaniu jednorodnych i niejednorodnych multipaków, pakowaniu produktów w opakowania detaliczne, pakiety zbiorcze lub promocyjne. Nowy magazyn ma być gotowy na koniec 2023 roku.

Ukraińska firma rozbudowuje zakład

Rozbudowę swojego zakładu planuje również ukraińska firma Kobzarenko producent maszyn rolniczych, która w strefie w Żłobnicy zainwestowała już w 2017 roku. W latach 2018-2020 powstały hala produkcyjna oraz zaawansowany technologicznie park maszynowy. Inwestor postanowił powiększyć zakład i zakupił blisko 2 hektary gruntów od kleszczowskiej fundacji. Prace mają potrwać do lutego 2025 roku.

W tej samej strefie zainwestuje również firma Drum, która planuje wybudować zakład produkcyjny urządzeń i elementów konstrukcyjnych linii technologicznych do magazynowania, dozowania i transportu materiałów sypkich. Projekt zakłada również budowę budynku biurowego wraz infrastrukturą. Inwestycja ma być gotowa w kwietniu 2025 roku. Z kolei do grudnia 2023 roku magazyn ma postawić firma Make Pack, działająca w branży opakowań.

- To są inwestorzy, których pozyskaliśmy do stref w ostatnich dwóch latach. Bardzo nas cieszy, że udało nam się również pobudzić trzy lokalne firmy, których właścicielami są mieszkańcy gminy Kleszczów – powiedziała Mariola Rybarczyk.

Jak zaznacza, w kolejce czekają kolejne firmy, którym rada fundacji już wyraziła zgodę na podpisanie aktu notarialnego, a wszelkie formalności mają zostać dopełnione w najbliższym czasie.

W strefie Bogumiłów zakład produkcji ogniw i baterii oraz magazyny energii odnawialnej zamierza postawić firma Pozbud SA, która chce kupić od gminy ponad 8 hektarów działki, a kolejne blisko 6 ha wydzierżawić.

Producent napojów w Żłobnicy

Inwestycję w najbogatszej gminie w Polsce planuje również czołowy producent napojów bezalkoholowych i alkoholowych w puszkach w Europie środkowo-wschodniej – Krynica Vitamin SA. Firma specjalizuje się w produkcji kontraktowej dla światowych marek. Każdego roku z pięciu linii produkcyjnych zjeżdża ponad 400 mln sztuk napojów, które trafiają m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech oraz Słowacji. W ostatnim czasie firma rozwija współpracę z rynkiem Stanów Zjednoczonych.

- W strefie Żłobnica wybudują jeden z największych zakładów w centralnej Polsce – mówi prezes kleszczowskiej fundacji.

Z kolei firma Stalex z Radomska również w strefie przemysłowej w Żłobnicy planuje postawić zakład obróbki metalu na blisko 3 hektarach działki. Swój zakład w strefie przemysłowej Kleszczów zamierza też wybudować producent mebli - firma Meblart.

Ile dokładnie miejsc pracy przyniosą wspomniane inwestycje tego jeszcze dokładnie nie wiadomo. Prezes fundacji zaznacza, że nowe propozycje zatrudnienia w firmach ze stref pojawiają się w tzw. banku ofert pracy, który stworzyła fundacja. Do tej pory ukazały się tam łącznie 149 ofert pracy.

- Na bieżąco staramy się informować, jakie miejscy są dostępne na terenie naszych stref – mówi Mariola Rybarczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy