Reklama

Nowa sieć gazowa na dwóch bełchatowskich osiedlach. Pomoże w walce z zanieczyszczeniem powietrza?

Opublikowano:
Autor:

Nowa sieć gazowa na dwóch bełchatowskich osiedlach. Pomoże w walce z zanieczyszczeniem powietrza? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Grocholic oraz osiedla Politanice będą mogli korzystać z nowej sieci gazowej. Dokumentacja projektowa, dotycząca jej budowy w tych częściach Bełchatowa, jest już przygotowana. Łódzki Oddział Polskiej Spółki Gazownictwa ogłosił już przetarg – wkrótce poznamy wykonawcę inwestycji.

Magistrat poinformował, że wpłynęła odpowiedź na zapytanie prezydent Marioli Czechowskiej, dotyczące przygotowań do budowy sieci gazowej w Grocholicach oraz na osiedlu Politanice. Chodzi konkretnie o ul. Jutrzenki, Pogodną, Wspólną, Poranną oraz Głuchowskiego.

Z informacji od urzędników wynika, że do realizacji projektu został już tylko krok. Wiadomo, że spółka przygotowała już niezbędną dokumentacje projektową, wydano też pozwolenie na budowę. Uruchomiona została także procedura przetargowa, dzięki której poznamy wykonawcę inwestycji.

- Szczegóły dotyczące terminu realizacji zadania poznamy po zakończeniu procedury przetargowej – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Wstępne plany zakładają, że budowa sieci gazowej na obrzeżach Bełchatowa zakończy się jeszcze w październiku tego roku. Spółka gazownictwa zaznacza jednak, że terminy mogą ulec zmianie – wszystko w związku z wciąż panującą epidemią koronawirusa, która może utrudnić niektóre prace.

Radny miejski Mateusz Broncel, który przez wiele lat mieszkał w Grocholicach, zauważa, że inwestycja z pewnością jest potrzebna, a zainteresowanie wśród mieszkańców spore. Znaczenie ma też aspekt ekologiczny.

- Z przeprowadzonych ankiet wynika, że wielu mieszkańców tego rejonu Bełchatowa chętnie skorzysta z tej inwestycji. Trzeba też zaznaczyć, że sporo osób nadal ma w swoich domach z tzw. kopciuchy. Nowa sieć gazowa wpłynie więc pozytywnie na jakość powietrza w mieście – mówił radny Mateusz Broncel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE