Reklama

Niewidomi usłyszą książki z bełchatowskiej biblioteki. Mogą wybierać z ponad 2 tysięcy tytułów

Opublikowano:
Autor:

Niewidomi usłyszą książki z bełchatowskiej biblioteki. Mogą wybierać z ponad 2 tysięcy tytułów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osoby niewidome oraz niedowidzące zyskały dostęp do ponad 2 tysięcy tytułów książek w bełchatowskiej bibliotece. Placówka otrzymała urządzenie z nagranymi na kartę pamięci książkami mówionymi, które umożliwia korzystanie z audiobooków.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019”. Bełchatowska placówka otrzymała odtwarzacz cyfrowej książki mówionej „Czytak 4” wraz z dostępem do ponad 2,2 tys. audiobooków.

- Użytkownicy biblioteki z dysfunkcją wzroku będą mogli wypożyczać urządzenie z nagranymi na kartę pamięci książkami mówionymi. Dzięki tej usłudze osoby niewidome i niedowidzące będą miały łatwy dostęp do wciąż rozwijającego się rynku audiobooków – informuje Marta Dobiech-Terka z MiPBP w Bełchatowie.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Otrzymał również dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE