Reklama

Reklama

Nie żyje proboszcz bełchatowskiej parafii. Był zarażony koronawirusem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Nie żyje proboszcz bełchatowskiej parafii. Był zarażony koronawirusem - Zdjęcie główne

foto Archiwum prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zmarł ks. Antoni Pietras, proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. Duchowny od kilku tygodni chorował. Wczoraj trafił do szpitala. Dziekan ks. Zbigniew Zgoda potwierdził, że proboszcz był zarażony koronawirusem

Reklama

To bardzo smutna wiadomość dla parafian z osiedla Olsztyńskiego w Bełchatowie. W piątek, 13 listopada, zmarł ks. Antoni Pietras, wieloletni proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. Duchowny od dłuższego czasu chorował w domu. Wczoraj trafił do szpitala, gdy jego stan się pogorszył. Proboszcz zaraził się koronawirusem, co potwierdził ks. Zbigniew Zgoda, dziekan dekanatu bełchatowskiego. 

- Przez ostatnie tygodnie chorował w domu, miał koronawirusa. Ciężko przechodził chorobę, bo miał na cukrzycę. Wczoraj trafił do szpitala, bo jego stan bardzo się pogorszył. Został podłączony pod respirator. Dziś nad ranem dotarła do nas smutna wiadomość - mówi ks. Zbigniew Zgoda. 

Ks. Antoni Pietras proboszczem parafii na osiedlu Olsztyńskim był od początku jest powstania czyli od 2007 roku. W ostatnich latach podjął się misji budowy kościoła w tej parafii. 

-  Marzył o tym, aby wszystko się udało. Był bardzo aktywny i dobrze żył z parafianami. To wielka strata - powiedział ks. Zbigniew Zgoda. 

Wiadomo już, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w Bełchatowie. Nie ustalono jeszcze terminu. Ks. Antoni Pietras miał 58 lat. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE