Reklama

Reklama

Nie żyje były wójt gminy Bełchatów. Urząd pogrążony w żałobie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie żyje były wójt gminy Bełchatów. Urząd pogrążony w żałobie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Smutne wieści płyną z Urzędu Gminy w Bełchatowie. Placówka poinformowała, że zmarł Marek Pieczara, który pełnił funkcję wójta w latach 1986-2006.

Reklama

Marek Pieczara sprawował władzę w gmine Bełchatów przez 20 lat, a objął ją w momencie, gdy gmina została wydzielona z granic administracyjnych miasta. Można więc określić go mianem jednego z najdłużej urzędujących wójtów w kraju. Wcześniej, Marek Pieczara był naczelnikiem gminy Szczerców, a od 1981 roku kierownikiem wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej w Urzędzie Miasta Bełchatów, z kolei 1984 r. - zastępcą Naczelnika Miasta i Gminy Bełchatów.

- Historyczna I sesja Gminnej Rady Narodowej w gminie Bełchatów odbyła się 2 stycznia 1986 r. Prowadzenie obrad powierzono najstarszemu radnemu Feliksowi Larczyńskiemu [...] Na Naczelnika Gminy Bełchatów Wicewojewoda Piotrkowski rekomendował Marka Pieczarę, który przez następne dwadzieścia lat stał na czele gminy Bełchatów, najpierw jako naczelnik, potem – jako wójt — czytamy na stronie urzędu gminy.

W środę, 9 lutego gmina Bełchatów przekazała smutną wiadomość o śmierci Marka Pieczary.

- Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Marka Pieczary, Wójta Gminy Bełchatów w latach 1986-2006. Rodzinie, przyjaciołom oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia — napisała gmina.

Marek Pieczara miał 83 lata. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy