Reklama

Nie tylko piesi, ale też kierowcy zostali w domach. Policja pokazała ciekawą statystykę...

Opublikowano:
Autor:

Nie tylko piesi, ale też kierowcy zostali w domach. Policja pokazała ciekawą statystykę... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Okazuje się, że wprowadzone przez rząd ograniczenia dotyczące przemieszczenia wpływają również na sytuację na polskich drogach. Dzięki temu, że wielu kierowców zostało w domach jest... nieco bezpieczniej. Policja pokazała statystyki, które potwierdzają mniejszą liczbę wypadków.

Zastosowane ograniczenia w przemieszczaniu się mają z założenia ograniczyć ryzyko zarażenia się koronawirusem. Wielu bełchatowian do obostrzeń sumiennie się stosuje, co widać po pustych ulicach w mieście. Okazuje się jednak, że taka sytuacja wpływa też na bezpieczeństwo na drogach. Wiele osób, zmuszonych do pozostania w domu, rezygnuje bowiem z wsiadania za kółko.

Jak informuje policja, ma to przełożenie na ilość zdarzeń drogowych. W województwie łódzkim w marcu odnotowano aż o 89 wypadków mniej. Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym miesiącu doszło w regionie do 164 zdarzeń drogowych, w których 13 osób zginęło, a 173 zostały ranne. Dla porównania w marcu 2019 roku doszło do 253 wypadków drogowych, których zginęło 11 osób a 311 zostało rannych.

Nieznaczną tendencję spadkową widać również na drogach powiatu bełchatowskiego. Funkcjonariusze drogówki w marcu tego roku wyjeżdżali do 6 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych. Natomiast w 2019 roku na terenie powiatu bełchatowskiego odnotowano 8 wypadków, w których rannych zostało 11 osób.

Policja poinformowała również, że zmniejszyła się liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców i rowerzystów. W marcu tego roku policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców oraz 4 pijanych rowerzystów, natomiast w 2019 roku - 19 prowadzących auto pod wpływem alkoholu oraz 11 rowerzystów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE