Reklama

Nie mogą się uczyć zdalnie bez komputera. Zdobędą 100 tys. zł na sprzęt, który wypożyczą uczniom

Opublikowano:
Autor:

Nie mogą się uczyć zdalnie bez komputera. Zdobędą 100 tys. zł na sprzęt, który wypożyczą uczniom - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielu uczniów z terenu powiatu bełchatowskiego nie może uczyć się zdalnie w czasie epidemii, bo nie posiada komputera lub dostępu do internetu. Problemowi próbuje zaradzić starostwo, które chce pozyskać pieniądze na zakup sprzętu komputerowego. Powiat wystąpił do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o 100 tys. złotych dotacji. Z pomocy będzie mogło skorzystać kilkadziesiąt osób.

Ogłoszony stan epidemii w kraju zmusza uczniów do zdalnego nauczania. Niestety okazuje się, że wiele osób z biedniejszych rodzin ma problem z kontaktem z nauczycielami, bo nie ma po prostu własnego komputera i dostępu do internetu. Problem dostrzegło bełchatowskie starostwo.

- Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe – informuje bełchatowskie starostwo.

Powiat postanowił więc, wystąpić do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o fundusze na zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli placówek. Maksymalna kwota, którą samorząd może otrzymać, wynosi sto tysięcy złotych i o taką kwotę postanowiło wnioskować starostwo.

Jak informuje urząd, do podziału wśród wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w kraju jest 186 milionów złotych. Nabór wniosków o przyznanie grantu rozpoczął się 1 kwietnia i będzie trwał do wyczerpania całej puli.

Przyznana dotacja pozwoli bełchatowskiemu starostwu na zakup 39 laptopów i 17 modemów o parametrach umożliwiających zdalną naukę.

- Pozytywna decyzja CPPC da zielone światło do przeprowadzenia procedury zakupowej. Jeśli tak się stanie, zakupiony sprzęt zostanie wypożyczony najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom, wskazanym przez dyrekcje poszczególnych szkół – informuje starostwo.

Pieniądze na projekt „Zdalna szkoła” pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Gospodarczego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE