Reklama

''Nie będzie kopalni Złoczew!'' Patryk Marjan pokazuje dokumenty z ministerstwa [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

 ''Nie będzie kopalni Złoczew!'' Patryk Marjan pokazuje dokumenty z ministerstwa [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W piątek, 11 października w Bełchatowie odbyła się konferencja Konfederacji. Lider komitetu - Patryk Marjan pokazał dokument ministerstwa finansów, który wg niego odsłania fakt, że przy obecnie używanej technologi kopalnia Złoczew nie powstanie. Przeszkodą ma być też pakiet klimatyczny, którego wypowiedzenie deklaruje Konfederacja. Jak twierdził Marjan, jedyną szansa dla Złoczewa, to Konfederacja w sejmowych ławach.

Swoje wystąpienie w parku Olszewskich Patryk Marjan zaczął od słów "Mam dla was dwie wiadomości, dobrą i złą". Tą złą, była informacja o tym, że nie możemy liczyć na kopanie w Złoczewie.

- O kopalni Złoczew słyszymy od 2011 roku, miała być uruchomiona w 2017 roku, miała być uruchomiana w 2019. Mamy końcówkę roku 2019, ostatni dzień kampanii wyborczej. Nie widać konferencji prasowej, na której prominentni działacze PiS poinformowaliby, że załatwili tą inwestycje – mówi Patryk Marjan. - Ja przyszedłem dzisiaj na konferencje, aby powiedzieć Państwu prawdę, nie będzie kopalni Złoczew, wynika to z czystych faktów na arenie międzynarodowej – dodaje.

Pierwszą przeszkodą dla kopalni Złoczew, wg. Patryka Marjana jest pakiet klimatyczny, który sprawia, że produkcja energii elektrycznej z węgla brunatnego stała się nieopłacalna. Chodzi tu głównie o pakiety emisji CO2, które, jak podaje Marjan, wzrosły w ostatnim okresie o 400% i będą rosnąć dalej. Obecnie koszt emisji CO2, to 24 euro za tonę. Zauważa też, że Konfederacja od dawna deklaruje, wypowiedzenie pakietu klimatycznego, który zgodnie ze słowami Marjana, najbardziej ze wszystkich krajów Europy uderza w Polskę.

Kolejnym argumentem kandydata Konfederacji był dokument z ministerstwa finansów "Polityka Energetyczna Polski 2040". Marjan wyjaśnia, że w rozdziale o węglu brunatnym czytamy, że złoże w Złoczewie jest koncepcją jedynie "perspektywistyczną", dla której zagospodarowania kluczowy jest rozwój nowych technologii.

- To jest dyplomatyczny sposób na poinformowania obywateli, że przy technologii KTZ (Koparka-Taśmociąg-Zwałowarka - przyp. red.) nieopłacalna będzie kopalnia Złoczew – zauważa Patryk Marjan.

Jako dobrą wiadomość, kandydat Konfederacji przedstawił wyniki prawyborów w Wieruszowie (więcej TUTAJ), w których komitet Patryka Marjana osiągną 7%. Lider listy nr. 4 przypomniał, że od lat wyniki zebranie w tej miejscowości zgadzają się z tymi ogólnopolskimi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE