Reklama

Nie będzie ciepłej wody w Bełchatowie. Na których ulicach planowane są wyłączenia?

Opublikowano:
Autor:

Nie będzie ciepłej wody w Bełchatowie. Na których ulicach planowane są wyłączenia?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już od 20 lipca planowane są kolejne wyłączenia ciepłej wody w Bełchatowie. Od kilku tygodni trwa bowiem modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej. Dobiegają końca prace na osiedlu Dolnośląskim. PEC wkrótce rozpocznie prace w innej części miasta. Na brak ciepłej wody muszą przygotować się mieszkańcy ulic: Krętej, Kaczkowskiego i Mickiewicza.

Jak informuje bełchatowski magistrat, od 20 do 29 lipca bez ciepłej wody będą mieszkańcy domów przy ulicy Krętej 6-16 (numery parzyste). Natomiast na jednodniowe utrudnienia przygotować się też powinni mieszkańcy ul. Mickiewicza, Mielczarskiego (nr 31, 33, 35A), Krętej 1-11 (numery nieparzyste) oraz nr 2 i 4. To samo dotyczy posesji przy ul. Batorego (numery parzyste).

Kolejna przerwa planowana jest od 28 lipca do 12 sierpnia. Wówczas ciepłej woda z kranu nie poleci w posesjach przy ulicach: Krętej 1-11 (numery nieparzyste) i Batorego (numery parzyste). W tym samym czasie na jednodniowe przerwy nastawić się muszą mieszkańcy ulic Batorego (numery nieparzyste), ul. Matejki, ul. Kopernika, ul. Kaczkowskiego.

- Przerwy w dostawie ciepła systemowego związane są z trwającymi od kilku tygodni pracami modernizacyjnymi miejskiej sieci ciepłowniczej. Część z nich można przeprowadzić tylko przy wyłączonym przepływie ciepła. Co ważne, spółka tak zaplanowała prace, by mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu odczuli ich skutki. Dlatego też celowo zaplanowano na okres wakacyjny, wtedy bowiem zapotrzebowanie na ciepło jest zdecydowanie niższe – informuje bełchatowski magistrat.

Zakończyła się natomiast modernizacja fragmentu sieci ciepłowniczej na osiedlu. Dolnośląskim. W tej części miasta spółka PEC likwidowała również węzły grupowe i budowała indywidualne. Roboty prowadzone były – w blokach nr 114, 117–124, 126, 130, a także 319-332.

- Obecnie trwa tu odtwarzanie terenu. Za kilka dni rozpocznie się kolejny etap modernizacji. Pracowników spółki PEC spotkamy w rejonie ulic Krętej, Kaczkowskiego i Mickiewicza, gdzie przebudowie poddana zostanie osiedlowa sieć ciepłownicza – informują urzędnicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE