Reklama

Reklama

Nauczyciele z placówek miejskich otrzymali nagrody

Opublikowano: pon, 16 paź 2017 12:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 49 pedagogów i innych pracowników oświaty zostało nagrodzonych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta gala odbyła się w piątek, 13 października, w MCK Giganty Mocy.

Reklama

Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej uhonorowała nauczycieli i dyrektorów miejskich placówek edukacyjnych.

- Dziękuję za Państwa codzienną pracę, wkład i zaangażowanie, dzięki któremu bełchatowscy uczniowie otrzymują cenną wiedzę i umiejętności niezbędne w dorosłym życiu - mówi prezydent Mariola Czechowska. - Jestem wdzięczna wszystkim dyrektorom i pracownikom szkół za sprawne wprowadzenie reformy w naszym mieście oraz za wzorową współpracę z kuratorium oświaty.
W uroczystości wziął także udział dyrektor piotrkowskiej delegatury łódzkiego Kuratorium Oświaty, Tomasz Trzaskacz, który podkreślał, że sposób przeprowadzenia w Bełchatowie reformy oświaty zasługuje na wyróżnienie i zadeklarował chęć dalszej, owocnej współpracy z miejskimi placówkami edukacyjnymi.

Nagrody w wysokości 2,5 tys. złotych otrzymało dziewiętnastu nauczycieli szkół podstawowych, dziesięciu z dotychczasowych gimnazjów, ośmiu pedagogów uczących w przedszkolach samorządowych i dwóch z liceum. Poza tym nagrodzeni zostali dyrektorzy czterech podstawówek, czterech dotychczasowych gimnazjów i dwóch przedszkoli. Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do przyznania nagród łódzkiego Kuratorium Oświaty dwóm bełchatowskim nauczycielom oraz odznaczenia dwójki kolejnych Medalami Komisji Edukacji Narodowej.

Ponadto podczas piątkowej gali jedenastu pedagogów. którzy awansowali na stopień nauczyciela mianowanego złożyło uroczyste ślubowanie na ręce dyrektora Trzaskacza.
Podczas gali dla wszystkich nauczycieli wystąpił zespół Dziubek Band, który na trąbkach, puzonach i saksofonach z towarzyszeniem gitary i perkusji zagrał największe przeboje współczesnej muzyki rozrywkowej.
Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Fryzjer

  Pani Mariolu, nie dość, ze jest Pani fatalnym prezydentem, swoimi nieprzemyślanymi działaniami niszczy Pani nasze miasto, to jeszcze ośmiesza Pani to stanowisko swoim wyglądem. Taka fryzura to naprawdę nieodpowiedni eksperyment na takim stanowisku...

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Asix

  Odmłodniała p. Prezydent

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   koX

   Ciekawe cóż za czynnik na to wpłynął. Chrzanowski też swojego czasu odmłodniał :D

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Ja

  Pani Prezydent wygląda rewelacyjnie.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Bronek

  Mariola! Co ty masz na głowie, Szogunie TY!!