Reklama

Miliony wpłyną do miejskiej kasy. Co magistrat planuje zrobić z pieniędzmi?

Opublikowano:
Autor:

Miliony wpłyną do miejskiej kasy. Co magistrat planuje zrobić z pieniędzmi?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wkrótce ma zostać podpisana umowa na dofinansowanie, dzięki której do miejskiej kasy trafi prawie 5 milionów złotych. Unijne fundusze miasto przeznaczy na doposażenie węzła przesiadkowego oraz inne, zdaniem urzędników, ważne dla mieszkańców projekty. O co konkretnie chodzi?

Jak informuje magistrat, miasto ubiegało się o refundację kosztów poniesionych w związku z budową węzła przesiadkowego przy ulicy Czaplinieckiej. Urzędnicy dodają, że odpowiednie wnioski zostały już złożone, a co ważniejsze zaakceptowane przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego oraz budżet państwa. Sama umowa na dofinansowanie ma być podpisana w najbliższych tygodniach.

Każde pozyskane środki to duże wsparcie dla miejskiego budżetu. Dzięki tym funduszom możemy zrobić w naszym mieście więcej i szybciej – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

A na co konkretnie magistrat przeznaczy 4 mln 782 tys. zł. z dofinansowania? 403 tys. to kwota, dzięki której miasto dokończy projekt dworca. Ma tam zostać zainstalowana kolejna stacja ładowania dla autobusów elektrycznych. Na parkingu staną 3 parkomaty – jak informuje Urząd Miasta, służące wyłącznie do badania obłożenia miejsc parkingowych.

- Każda osoba pozostawiająca swój samochód, będzie musiała pobrać bezpłatny bilet – informują urzędnicy.

Zmienią się też przystanki na ulicy Kwiatowej - powstaną tam 2 elektryczne tablice, na których w czasie rzeczywistym wyświetlane będą godziny odjazdów emzetek.

Pozostałą kwotę, czyli nieco ponad 4,3 mln zł, miasto planuje przeznaczyć na "kolejne ważne i niezbędne dla mieszkańców projekty". Jakie to będą inwestycje? O tym, póki co, magistrat jeszcze nie informuje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE