Reklama

Reklama

Wkrótce ruszy budowa nowego bloku w Bełchatowie. Mieszkania będą gotowe już w 2024 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Wkrótce ruszy budowa nowego bloku w Bełchatowie. Mieszkania będą gotowe już w 2024 roku - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miejska spółka BTBS planuje rozpocząć budowę nowego bloku wiosną 2023 roku. Koszt inwestycji to blisko 13 mln zł.

Reklama

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do nowej inwestycji. Miejska spółka planuje rozpocząć budowę nowego bloku przy ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie w okolicach osiedla Łąkowa. Opracowana już została koncepcja, a także zlecone zostało przygotowanie dokumentacji technicznej budynku wraz z pozwoleniem na budowę.

Koszt inwestycji to blisko 13 mln zł. Spółka złożyła już wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego, aby pozyskać kredyt na inwestycję. Budowę wspomoże też miasto, które zamierza złożyć wniosek o finansowe wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia przez samorząd udziałów w BTBS. Na ten cel magistrat chce pozyskać blisko 1,3 mln zł, czyli 10 proc. kosztów przedsięwzięcia.

Wiadomo już, że nowy blok przy Czaplinieckiej ma mieć pięć kondygnacji i w sumie 36 lokali mieszkalnych. Planowany termin ogłoszenia przetargu na roboty budowlane to wiosna 2023 roku. Jak informuje miasto, budowa bloku ma potrwać łącznie 12 miesięcy, tak więc pierwsi lokatorzy do nowych mieszkań powinni się wprowadzić w pierwszej połowie 2024 roku.

Ostatni blok mieszkalny BTBS w Bełchatowie został oddany do użytku w 2020 roku na ulicy Chmielowskiego. Powstało w nim 39 mieszkań, a inwestycja kosztowała 7 mln zł z czego 1,6 mln zł dołożyło miasto. Blok stanął obok dwóch bliźniaczych budynków, które wybudowano w 2015 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy