Pierwszą łopatę pod budowę nowej fabryki w bełchatowskiej strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej wbito na początku maja ubiegłego roku. Firma DS Smith ogłosiła wówczas, że na 3 hektarach działki ma powstać ogromna fabryka, w której będą produkowane najwyższej jakości opakowania z tektury falistej. Zapowiedziano również, że inwestycja stworzy 200 nowych miejsc pracy, a jej koszt ma zamknąć się w kwocie 250 mln zł.
Inwestor zadeklarował, że produkcję zamierza rozpocząć w pierwszym kwartale 2022 roku czyli… już niebawem. Tymczasem miejsce, w którym powstaje nowoczesna fabryka, to wciąż jeden wielki plac budowy. O samą inwestycję dopytują mieszkańcy, którzy zaczęli wątpić, czy fabrykę uda się uruchomić jeszcze w tym roku.
- Z tego co pamiętam, to na początku mówiono, że fabryka ma być gotowa na koniec 2020 roku. Rozpoczęcie budowy się opóźniło, ale jakoś teraz nie widać, żeby lada dzień miała ruszyć tutaj produkcja. Czy przypadkiem nie będzie kolejnego opóźnienia z otwarciem? - pyta zaniepokojony mieszkaniec Bełchatowa.
O stan inwestycji i planowane otwarcie zapytaliśmy u źródła czyli w firmie DS Smith, która zapewnia, że pomimo utrudnień związanych z pandemią, prace na placu budowy trwają i fabryka ma rozpocząć produkcję już niebawem.
- Przygotowania do tej budowy trwały nieco dłużej niż się spodziewaliśmy, ponieważ pandemia COVID-19 wpłynęła na szybkość uzyskiwania odpowiednich zgód, ale z sukcesem realizujemy nasz plan – mówi Marta Jędrzejczak, Marketing Manager w DS Smith Polska.
Jak dodaje, obecnie trwają już instalacje maszyn, a prace budowlane mają zakończyć się na wiosnę. Produkcja ruszy wraz z początkiem maja, a uroczyste otwarcie jest przewidziane na początek czerwca.
- Pomimo tego, że fabryka jest jeszcze w budowie, to już zatrudniamy w niej niemal 100 osób. Docelowo będzie w niej pracować dwa razy tyle pracowników – mówi Marta Jędrzejczak.
DS Smith zapewnia, że fabryka będzie wyposażona w urządzenia najnowszej generacji i najnowocześniejsze rozwiązania logistyczne. Jednocześnie, jak podkreśla inwestor, obiekt jest budowany z troską o środowisko. Fabryka będzie korzystała z zielonej energii i odzysku ciepła z maszyn produkcyjnych i podczyszczalni ścieków.
Komentarze (0)