Reklama

Reklama

Prokuratorskie śledztwo w sprawie pożaru w Bogumiłowie. Czy ktoś celowo podłożył ogień?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Prokuratorskie śledztwo w sprawie pożaru w Bogumiłowie. Czy ktoś celowo podłożył ogień? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratora Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo w sprawie pożaru w strefie przemysłowej w Bogumiłowie (gm. Kleszczów). Według strażaków, w zakładzie przetwarzania odpadów elektrycznych i elektronicznych mogło dojść do podpalenia.

Reklama

Pożar w hali zakładu ze strefy przemysłowej w Bogumiłowie (gm. Kleszczów) pod lupą prokuratora i policji. Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania pożaru, który mógł zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób. 

Przypomnijmy, że strażacy na terenie firmy, zajmującej się przetwarzaniem odpadów elektrycznych i elektronicznych, w ostatnim miesiącu pojawiali się aż dwukrotnie. Za pierwszym razem (8 sierpnia) kilkanaście jednostek przez wiele godzin walczyło z pożarem. Ogień pojawił się w hali, w której składowano zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Do drugiego pożaru doszło 26 sierpnia. Ogień nie zdążył się rozprzestrzenić tak jak poprzednio, a wezwani na miejsce strażacy szybko pożar ugasili. Tym razem paliła się elewacja drugiej hali. Według wstępnych ustaleń strażaków, prawdopodobnie doszło do podpalenia, bo podczas akcji gasili w sumie pięć ognisk pożaru, które zlokalizowano w różnych miejscach.

Teraz policja sprawdza, czy ktoś celowo mógł podpalić halę zakładu ze strefy przemysłowej w Bogumiłowie.

- Przesłuchiwani są świadkowie i zbierany jest materiał dowodowy – mówi Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy