Reklama

Reklama

Mieszkańcy gminy Bełchatów zapłacą więcej. Radni przegłosowali podwyżki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Mieszkańcy gminy Bełchatów zapłacą więcej. Radni przegłosowali podwyżki - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni gminy Bełchatów podczas sesji zatwierdzili wysokość opłat za odbiór odpadów komunalnych. Mieszkańcy muszą przygotować się na podwyżki. O ile wzrośnie cena wywozu śmieci?

Reklama

Mieszkańcy gminy Bełchatów od przyszłego roku będą musieli zapłacić więcej za odbiór odpadów. Nowe stawki zatwierdzili radni podczas sesji, która odbyła się w czwartek, 24 listopada. Wzrost cen jest efektem przetargu ogłoszonego przez urząd, do którego zgłosiła się tylko jedna firma. Kwota, jaką zadeklarowało przedsiębiorstwo jest wyższa o 1,4 mln zł niż ta obowiązująca w 2022 roku.

W związku z tym od stycznia za odpady segregowane mieszkańcy będą musieli zapłacić 21,50 zł miesięcznie za osobę. Obecnie jest to 19,50 zł. W przypadku niesegregowanych miesięczna cena za jednego mieszkańca to 64,50 zł. Do tej pory było to 58,50 zł. Natomiast jeśli ktoś zadeklaruje posiadanie kompostownika, będzie płacił za odbiór śmieci 19 zł miesięcznie, ponieważ samorząd przewiduje w tym przypadku zniżkę w wysokości 2,50 zł.

Warto również zaznaczyć, że całkowity koszt odbioru odpadów segregowanych to 42 zł miesięcznie. Jednak kilka miesięcy temu gmina zdecydowała o obniżeniu stawek za wywóz śmieci. Wówczas samorząd ustalił, że będzie dopłacać około połowę kosztów, które muszą ponosić mieszkańcy. Teraz ta decyzja została podtrzymana.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy