Reklama

Reklama

Miasto przejmie budynek sądu

Opublikowano: czw, 13 lip 2017 10:35
Autor:

Miasto przejmie budynek sądu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niebawem budynek bełchatowskiego sądu przejdzie na własność miasta. Magistrat przekaże natomiast działkę przy Pabianickiej. Porozumienie w tej sprawie prezydent Mariola Czechowska podpisała z prezesem sądu i bełchatowskim starostą, który reprezentuje Skarb Państwa.

Reklama

To kolejny krok do budowy nowego gmachu sądu, a co za tym idzie także adaptacji jego obecnej siedziby na mieszkania socjalne.

– W budynku przy ul. Okrzei, kiedyś mieścił się hotel robotniczy. Przystosowanie go do potrzeb mieszkaniowych nie będzie więc trudne. Dlatego pozyskanie gmachu sądu to dla nas priorytet. Efektem rozmów, jakie prowadziliśmy jest podpisane porozumienie – mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.

Wynika z niego, że miasto deklaruje się przekazać nieodpłatnie na rzecz Skarbu Państwa grunty przy ul. Pabianickiej z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby sądu. Mowa o działkach pomiędzy dawnym Fazbudem (dziś to budynek starostwa), a budynkiem wydziału ochrony środowiska starostwa, gdzie dawniej mieściła się szkoła rolnicza. W zamian, zarządzające mieniem Skarbu Państwa starostwo deklaruje przekazać miastu budynek przy ul. Okrzei. Wojewoda Łódzki wyraził już zgodę na darowizny.

W planach jest, aby nowy gmach bełchatowskiego wymiaru sprawiedliwości powstał w ciągu kilku najbliższych lat. Ma to być budynek nie tylko z nowoczesną elewacją, ale także z nowoczesnymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi i wyposażeniem. Kiedy sąd przeprowadzi się do nowej siedziby, miasto będzie mogło ruszyć z adaptacją budynku na Okrzei.

– Gdy go zagospodarujemy lista oczekujących na mieszkanie socjalne bardzo się skróci. Dlatego zabiegamy o to, aby budowa nowego gmachu Sądu Rejonowego ruszyła jak najszybciej - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Jeszcze w tym roku będą natomiast gotowe mieszkania przy ul. Sienkiewicza. W budynku, gdzie dawniej mieściła się gazownia powstanie dziesięć lokali – dodaje prezydent Czechowska.

Właśnie trwa jego przebudowa. Wszystko ma być gotowe w grudniu. Na tym nie koniec.

- Teren przy starej gazowni jest na tyle duży, że zdecydowaliśmy się na wybudowanie na nim kolejnego budynku z mieszkaniami komunalnymi. W tym roku planujemy wykonanie dokumentacji projektowej, natomiast realizacja tej inwestycji nastąpi prawdopodobnie w 2018 roku – podsumowuje Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 lat temu | ocena +2 / -2

    Megi

    Brawo Belchatow brawo Pani Prezydent