Reklama

Reklama

Trzeci stopień zagrożenia w całym kraju. Chodzi o działania terrorystyczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzeci stopień zagrożenia w całym kraju. Chodzi o działania terrorystyczne - Zdjęcie główne

Zdjęcie Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z zarządzeniem premiera, Mateusza Morawieckiego, od godziny 21:00 w poniedziałek, 21 lutego na terenie całego kraju obowiązuje trzeci stopień zagrożenia Charlie CRP. Alarm został wprowadzony w celu przeciwdziałania atakom w cyberprzestrzeni.

Reklama

Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym na terenie całego kraju wprowadza się trzeci z czterech stopni alarmowych CRP — Charlie CRP. Wprowadza się go na podstawie przepisów zawartych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych, a dotyczą zagrożeń w cyberprzestrzeni.

- Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu — czytamy w opublikowanej przez rząd informacji.

Zgodnie z przepisami ustawy, organy państwa muszą teraz podjąć działania, mające na celu wyrycie i zapobiegnięcie atakom w cyberprzestrzeni. Ich zakres zależny jest od tego, który z czterech stopni zagrożenia zostanie wprowadzony. W przypadku Charlie CRP będą to:

  • całodobowe dyżury administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa tych systemów,
  • przegląd zasobów pod względem możliwości ich wykorzystania w przypadku zaistnienia ataku,
  • przygotowanie się do uruchomienia planów umożliwiających zachowanie ciągłości działania po wystąpieniu potencjalnego ataku, w tym szybkiego i bezawaryjnego zamknięcia serwerów.
To już drugi raz w tym roku, gdy Mateusz Morawiecki decyduje się na wprowadzenia stopnia alarmowego CRP. W styczniu obowiązywał pierwszy z czterech — ALFA CRP.

Zgodnie z rozporządzeniem, stopień alarmowy Charlie CRP obowiązuje 4 marca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy