Reklama

Reklama

Premier wprowadza stopień alarmowy w całym kraju. Chodzi o zagrożenie terrorystyczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: youtube.pl

Premier wprowadza stopień alarmowy w całym kraju. Chodzi o zagrożenie terrorystyczne - Zdjęcie główne

Zdjęcie Poglądowe | foto youtube.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od wtorku, 18 stycznia w całym kraju obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP. Zarządzenie w tej sprawie wydał premier, Mateusz Morawiecki — zagrożenie dotyczy cyberprzestępczości.

Reklama

Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki wydał zarządzenie, zgodnie z którym od wtorku, 18 stycznia w całym kraju obowiązuje stopień alarmowy ALFA-CRP. Jest to pierwszy z czterech, ujęty w ustawie o działaniach antyterrorystycznych.

Zgodnie z ustawą, ma to być przede wszystkim sygnał dla służb dbających o bezpieczeństwo oraz całej administracji państwowej. W czasie obowiązywania ALFA-CRP są oni zobowiązani do zachowania szczególnej czujności — w tym prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje będą monitorować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Zgodnie z zarządzaniem wydanym przez Mateusza Morawieckiego, stopień alarmowy ALFA-CRP będzie obowiązywał do niedzieli, 23 stycznia.

Stopień alarmowy ALFA-CRP ma charakter prewencyjny. Działanie premiera było podyktowane cyberatakami, do których doszło w ostatnich dniach na Ukrainie. Jak podają tamtejsze źródła, w ich wyniku ucierpiało ok. 70 różnych witryn szczebla ogólnokrajowego i regionalnego — m.in. aplikację Dija, będącą odpowiednikiem polskiej aplikacji mObywatel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy