Reklama

Markety znów zapełnią się ludźmi? Rząd wkrótce podejmie decyzję

Opublikowano:
Autor:

Markety znów zapełnią się ludźmi? Rząd wkrótce podejmie decyzję - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polski rząd przygotowuje się na odmrażanie gospodarki. Powoli cofane mają być restrykcje i obostrzenia, które niedawno nałożono. Jako pierwsze otworzyć się mają sklepy w galeriach handlowych, szanse na powrót do pracy mają też fryzjerzy, kosmetyczki czy makijażystki. Jest też szansa, że już w przyszłym tygodniu, będziemy mogli wybrać się na spacer do lasu czy parku.

Rządowy plan odmrażania gospodarki zapowiedział wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Szczegóły poznamy podczas zaplanowanej na jutro konferencji prasowej. Z zapowiedzi polityków wynika jednak, że luzowanie obostrzeń zacznie się najprawdopodobniej od 19 kwietnia.

Czego możemy się spodziewać? Oficjalnych informacji i zapewnień na chwilę obecną brak. Z wypowiedzi polityków można jednak wnioskować, że jako pierwsze, do stosunkowo normalnego funkcjonowania przywracane będą sklepy w galeriach handlowych. Kolejną sprawą są tereny leśne czy parki, istnieje szansa, że już od poniedziałku będziemy mogli legalnie spacerować w takich miejscach.

Zmienić się mają też zasady dotyczące sklepów i marketów. Limit osób przebywających jednocześnie w takim miejscu, jest obecnie uzależniony od liczby kas. Od poniedziałku, to ilu klientów będzie mogło wejść do sklepu, zależeć będzie od jego powierzchni.

Minister zdrowia podkreśla jednak, że rygor i obostrzenia są niezbędne, by wygrać walkę z koronawirusem. Pojawią się więc sfery, w których będziemy mogli swobodniej funkcjonować, trzeba jednak mieć świadomość, że zakazy i obostrzenia zostaną z nami na dłużej.

- Gdyby nie izolacja społeczna i wprowadzony rygor, liczba zarażonych w Polsce, mogłaby wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy osób – mówił Łukasz Szumowski

Część polityków wskazuje, że z różnego rodzaju zakazami i obostrzeniami możemy mieć do czynienia jeszcze przez rok lub półtora.

Co ciekawe, mimo płynących ze strony rządu informacji, w mediach mogliśmy przeczytać jakoby odmrażanie gospodarki miało zostać przesunięte o kolejny tydzień. Do nieoficjalnych informacji w tym temacie dotarła stacja RMF. Jak donoszą reporterzy, zarówno galerie handlowe, jak i punkty usługowe nie zostaną otwarte w najbliższy poniedziałek, a siedem dni później. Do 26 kwietnia ma się też opóźnić otwarcie placówek oświaty.

To, jakie rozwiązania zostaną wprowadzone w praktyce, okaże się podczas jutrzejszej konferencji premiera i ministra zdrowia.

Przypominamy też, że od jutra – 16 kwietnia zaczyna obowiązywać nakaz zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE