Reklama

Majówka - weekend pijanych kierowców na bełchatowskich drogach. Niektóre wyniki 'imponują'...

Opublikowano:
Autor:

Majówka - weekend pijanych kierowców na bełchatowskich drogach. Niektóre wyniki 'imponują'... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa majówka, wyjątkowo długi tegoroczny weekend, to dla wielu czas odpoczynku i rozluźnienia. Dla niektórych zbyt wielkiego... W ostatnich dniach na drogach naszego powiatu policja zatrzymała kilku nietrzeźwych kierowców, niektóre wyniki z policyjnych alkomatów są „imponujące”.

Pierwsze zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy, który na dodatek kierował mimo sądowego zakazu, miało miejsce w miniony piątek, 27 kwietnia. Do zatrzymania doszło około 15-tej , na skrzyżowaniu Alei Wyszyńskiego z ul. Wojska Polskiego w Bełchatowie.

- Nierozsądny kierowca renaulta scenica, 38-letni bełchatowianin, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej renault Clio doprowadzając do kolizji. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Dodatkowo okazało się, że 38-latek nie posiada uprawnień. Ma za to aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2020 roku – informują policjanci z KPP w Bełchatowie

Już następnego dnia, w sobotnie południe doszło do kolejnego zatrzymania. Tym razem czujnością wykazali się młodzi mężczyźni, którzy zatrzymali jadącego wężykiem kierowcę forda.

- Do tego zdarzenia doszło na drodze relacji Piaski – Chabielice, na terenie KWB Bełchatów. Jak się okazało, 64-letni mieszkaniec gminy Bełchatów kierował mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Interweniujący policjanci na miejscu zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – donoszą mundurowi

Z kolei w niedzielny wieczór, 29 kwietnia tuż przed godz. 21.00 policjanci z Ruśca udali się na ul. Wieluńską, gdzie załoga karetki pogotowia zatrzymała kierowcę peugeota, którego styl jazdy wskazywał, że może się on znajdować na podwójnym gazie. Dodatkowo podczas rozmowy z kierowcą ratownicy czuli wyraźną woń alkoholu. Podczas kiedy załoga informowała o zajściu mundurowych kierowca... uciekł.

- Nie uniknie on jednak odpowiedzialności, gdyż policja ustaliła już ustaliła jego dane. Na tym jednak nie koniec. Za kierowanie po pijaku odpowie również 38-letni obywatel Ukrainy zatrzymany wczoraj, o 21.30 na ul. Pabianickiej w Bełchatowie. W jego zatrzymaniu pomogła policjantka, która przebywała na „wolnym”. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Został on również zatrzymany do wyjaśnienia sprawy - informują funkcjonariusze

Policjanci dziękują mieszkańcom za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE