Reklama

Reklama

Magistrat chciał naprawiać drogi w Bełchatowie, ale ma pewien kłopot. ''To trudna sytuacja''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Magistrat chciał naprawiać drogi w Bełchatowie, ale ma pewien kłopot. ''To trudna sytuacja'' - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd miasta na przełomie sierpnia i września ogłosił przetarg na remonty i naprawy na kilkunastu bełchatowskich ulicach. Okazało się, że postępowanie trzeba było unieważnić, bo... nie zgłosiła się żadna firma. Jaki jest powód?

Reklama

Według specyfikacji przetargowej na kilkunastu ulicach w mieście miały zostać naprawione ubytki lub też odtworzona nawierzchnia. Likwidację mniejszych dziur oraz wykonanie nawierzchni emulsyjno-grysowych zaplanowano na ulicach: Leśnej (od Szkoły Podstawowej nr 4 do ul. Podgórze), Klonowej, Podleśnej, Grzybowej, Marusarzówny, Halupczoka, Gołasia, Liliowej i Moniuszki. Nakładki bitumiczne z betonu asfaltowego miały pojawić się m.in. na fragmencie ul. Staszica, na ul. Targowej, Dąbrowskiego, Pabianickiej, przy zjeździe z ul. Edwardów oraz w pobliżu bloku nr 127 na osiedlu Dolnośląskim. Miasto szacowało, że inwestycja będzie kosztowała ok. 1,4 mln zł.

Wykonawca remontów i napraw miał zostać wyłoniony pod koniec września, ale przetarg niestety unieważniono, bo nie zgłosiła się ani jedna firma. O problemie ze znalezieniem firm do remontów dróg mówił podczas ostatniej sesji rady miasta wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

- Do przetargu na nakładki i natryskowe położenie nawierzchni nie zgłosił się nikt. Faktycznie firmy mają poważne problemy z pozyskiwaniem materiałów i obawiają się, czy uda im się terminowo wywiązać z inwestycji – mówi Dariusz Matyśkiewicz.

Magistrat przetarg na remont i naprawę wspomnianych ulic ogłosił raz jeszcze.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy