Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy! Zamknięta droga w centrum. Rozpoczął się remont ulicy Kwiatowej [FOTO]

Opublikowano: wt, 18 maj 2021 09:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fragment ulicy Kwiatowej został zamknięty dla samochodów. Rozpoczął się gruntowny remont odcinka od ronda Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja. Zorganizowano objazdy i tymczasową organizację ruchu dla mieszkańców pobliskich osiedli.

Reklama

Drogowcy rozpoczęli przebudowę ulicy Kwiatowej na kilkusetmetrowym odcinku od ronda im. Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja. Droga jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Ustawiono barierki i nowe oznakowanie. Zorganizowano również tymczasową organizację ruchu dla mieszkańców pobliskich osiedli. 

Remont ulicy Kwiatowej ma potrwać do połowy 2022 roku. W pierwszych dwóch miesiącach wykonane mają być roboty związane z instalacjami wodną, sanitarną i deszczową, a także sieciami wodociągową, ciepłowniczą oraz elektroenergetyczną.

Później rozpoczną się prace drogowe m.in. utwardzenie podłoża, położenie nawierzchni, a także budowę chodnika i ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ulicy.  Przebudowane częściowo zostanie też skrzyżowanie ulicy Kwiatowej z ul. 1-go Maja, w którą zostanie wydzielony prawoskręt.

Koszt inwestycji to 5,5 mln zł. Połowę pokryje dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałą cześć kosztów pokryją wspólnie miasto z powiatem, który jest zarządcą drogi. Magistrat przeznaczy blisko 1,4 mln zł, a starostwo 750 tys. zł.

Jak będzie wyglądała nowa tymczasowa organizacja ruchu?

W rejonie ul. Kwiatowej zostanie ona wprowadzona od 17 maja 2021 roku i będzie wyglądała następująco:

 • zamknięty fragment ul. Kwiatowej od skrzyżowania z 1 Maja do wjazdu w ul. Witosa (od strony Wybickiego),
 • przekształcenie jednokierunkowej ul. ul. Leśniewskiego Orlika w dwukierunkową – jadący od str. ul. Dąbrowskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwa kierowco wyjeżdżającym z osiedli
 • zmiana sposoby parkowania na fragmencie ul. Leśniewskiego Orlika z prostopadłego na równoległe,
 • wyłączenie ulicy Kwiatowej będzie skutkowało także zmianą tras emzetek linii 1, 3, 4, 5, 6, 7 i 10.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  lob

  ustąpić pierwszeństwa ,a na rysunku inaczej niż w tekście.

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Ale technologia

  Za rok dopiero ? Co to będzie z ogrzewaniem podłogowym i bramki?

 • 5 miesięcy temu | ocena +3 / -1

  Obywatel

  "ustąpić pierwszeństwa kierowco" czy to jest tak trudne żeby poprawić błąd, który jest powielany od dłuższego czasu? Artykuł nic nie wnosi. Nie ma informacji JAKIE trasy MZK... Ctrl+C Ctrl+V