Reklama

Kto złoży wniosek, ma szansę na sporą kasę. Wkrótce ruszy nabór w gminie Bełchatów

Opublikowano:
Autor:

Kto złoży wniosek, ma szansę na sporą kasę. Wkrótce ruszy nabór w gminie Bełchatów  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy gminy Bełchatów mogą ubiegać się o dofinansowanie na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii w swoich domach. Unijna dotacja ma pokryć 85 proc. kosztów montażu m.in. fotowoltaiki czy pompy ciepła. Urząd gminy ogłosił właśnie, kiedy rozpocznie się nabór wniosków.

Chętni na „zieloną energię” będą mogli wkrótce składać wnioski do urzędu gminy Bełchatów. Jak informuje samorząd, planuje się on ubiegać o dofinansowanie z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej, projektu związanego z montażem instalacji Odnawialnych Źródeł Energii. Dotacja wyniesie do 85 proc. netto kosztów kwalifikowanych. Mieszkaniec pokrywał będzie 15 proc. kosztów plus podatek Vat oraz podatek od dotacji. Osoby zainteresowane mogą wnioskować o dotację na montaż m.in. fotowoltaiki, kotła na biomasę czy powietrznych pomp ciepła. Nabór do konkursu projektów w ramach OZE planowany jest na drugi kwartał tego roku.

Dodatkowe informacje odnośnie naboru można uzyskać:

  • - osobiście w Urzędzie Gminy BEŁCHATÓW pok. Nr 44 II piętro;
  • - telefonicznie pod nr 44 635-26-45 wew. 44;

Jak informuje gmina, nabór deklaracji uczestnictwa będzie trwał od 02 marca do 13 marca tego roku. Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Gminy Bełchatów, w pok. Nr 44.

- W związku z ograniczeniami wprowadzonymi w RPO WŁ na lata 2014-2020, istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na te projekty, w których łączna moc instalacji z OZE nie przekracza 2MWe/MWth przy energii słonecznej oraz 5 MWth przy energii z biomasy – informuje urząd gminy Bełchatów. - Dlatego też przy kwalifikowaniu do projektu, brana będzie pod uwagę łączna moc wszystkich instalacji dla danego rodzaju energii, tak, aby nie przekroczyła ona wartości granicznych, gdyż wtedy wniosek o dofinansowanie projektu zostałby odrzucony ze względów formalnych i zostałby wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania na jego realizację.

Dlatego, jak wyjaśnia urząd, do projektu może zostać zakwalifikowana ograniczona liczba zgłoszeń, a pozostałe będą znajdowały się na liście rezerwowej.

- Informujemy, że wraz ze złożoną deklaracją przystąpienia do Projektu, Mieszkaniec wyraża zgodę na przeprowadzenie analizy technicznej złożonych deklaracji przez specjalistyczną firmę zewnętrzną, wybraną przez gminę - czytamy w komunikacie.

Całkowity koszt analizy deklaracji uczestnika to 160 zł brutto. Koszty te ponosi mieszkaniec. Z analizy technicznej powstanie grupowa dokumentacja projektowo-wykonawcza.

- Opracowanie to, jest niezbędnym załącznikiem o ubieganie się o dofinansowanie Wykonanie ww. analizy nie daje gwarancji znalezienia się na liście mieszkańców stanowiących grupę docelową Projektu, ani nie daje gwarancji uzyskania dotacji, jak również nie podlega zwrotowi w przypadku nieotrzymania dofinansowania na realizację Projektu – informuje gmina Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE