Reklama

Reklama

''Nie!'' - ksiądz z Bełchatowa mocno odnosi się do słów o. Tadeusza Rydzyka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

''Nie!'' - ksiądz z Bełchatowa mocno odnosi się do słów o. Tadeusza Rydzyka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeden z bełchatowskich księży odniósł się do słów o. Tadeusza Rydzyka o byłym biskupie Janiaku. W mediach społecznościowych potępia skrywanie pedofilii, a jego zdaniem, męczennikami są ci których Kościół skrzywdził, a mimo to wciąż w nim pozostali.

Reklama

Szerokim echem w całym kraju odbiły się słowa o. Tadeusza Rydzyka wypowiedziane podczas 29. rocznicy powstania Radia Maryja. W trakcie uroczystego nabożeństwa w Toruniu, na którym byli obecni  politycy Zjednoczonej Prawicy m.in.  Mariusz Błaszczak, Zbigniew Ziobro czy Antoni Macierewicz, nazwał on byłego biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka „współczesnym męczennikiem”. Założyciel Radia Maryja o nagonkę na duchownych oskarżył media. 

Biskup, którego starł się bronić o. Tadeusz Rydzyk, zrezygnował w październiku tego roku z urzędu w związku z oskarżeniami o tuszowanie pedofilii i przestępstw seksualnych, jakich mieli dopuszczać się podlegli mu księża. Szokującą sprawę w swoim dokumencie pt. „Zabawa w chowanego” ujawnili bracia Sekielscy. Watykan wszczął dochodzenie w tej sprawie. Podczas uroczystej mszy twardo stanął w obronie księży i zaskakiwał kolejnym słowami. 

- To, że ksiądz zgrzeszył... No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Po tych słowach i obronie byłego biskupa w całym kraju rozgorzała gorąca dyskusja. Okazuje się, że milczeć w tej sprawie nie zamierzają również niektórzy bełchatowscy księża. Wpisem w mediach społecznościowych postanowił się podzielić sercanin ks. Jakub Kopystyński z parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie, który mocno zaprotestował przeciwko słowom dyrektora Radia Maryja. Jego zdaniem Biskup Janiak nie jest męczennikiem mediów.

- Męczennik to nie ten, kto cierpi. Pierwsze znaczenie tego słowa „matyr” to „świadek”. Świadkiem Pana nie jest biskup, który skrywał pedofilię – napisał ks. Jakub Kopystyński.

Jak podkreślił, męczennikami są ci, którzy „zostali skrzywdzeni przez ludzi Kościoła, a ciągle w tym Kościele pozostali”.

- Oni są prawdziwymi świadkami Pana – napisał ks. Jakub Kopystyński.

Bełchatowski ksiądz komentarz umieścił na swoim profilu facebookowym. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy