Reklama

Koronawirus w bełchatowskim żłobku. Na izolację skierowano 20 osób

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w bełchatowskim żłobku. Na izolację skierowano 20 osób - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w placówce oświatowej. Tym razem chodzi o Żłobek "Jaś i Małgosia", gdzie pozytywny wynik otrzymała jedna z opiekunek. Na kwarantannę trafiły 3 pracownice oraz 16 dzieci.

Od rozpoczęcia roku szkolnego minęły 3 tygodnie. W tym czasie zakażenia koronawirusem pojawiły się już czterech placówkach edukacyjnych. Do tej pory informowano o Szkołach Podstawowych nr 8 i 1 oraz Zespole Szkół i Placówek Oświatowych BSTO im. Zbigniewa Herberta. Dziś sanepid zawiadomił o kolejnym przypadku zarażenia SARS-CoV-2, tym razem w miejskim żłobku "Jaś i Małgosia".

- Sanepid poinformował o pozytywnym wyniku testu w kierunku koronawirusa u jednej z opiekunek najstarszej grupy w Żłobku Miejskim "Jaś i Małgosia". Pracownica ta od środy 16 września przebywała na zwolnieniu chorobowym i nie miała od tego czasu kontaktu zarówno z personelem placówki jak i dziećmi. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna skierowała na kwarantannę pozostałe 3 opiekunki najstarszej grupy, a także 16 dzieci z tego oddziału – informuje bełchatowski magistrat.

Urzędnicy informują też, że na dzisiaj przewidziano dezynfekcję placówki – a od jutra (24 września) ma ona funkcjonować normalnie (z wyłączeniem najstarszej grupy).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE