Reklama

Reklama

Szczepienia przeciw COVID-19 w bełchatowskim szpitalu. Resort zdrowia zdradził szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Szczepienia przeciw COVID-19 w bełchatowskim szpitalu. Resort zdrowia zdradził szczegóły - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie znalazł się na liście tzw. "szpitali węzłowych", których w całym kraju będzie ponad pół tysiąca. Oznacza to, że w placówce będą prowadzone szczepienia personelu medycznego i niemedycznego.

Reklama

W poniedziałek, 14 grudnia Ministerstwo Zdrowia podało listę szpitali węzłowych, czyli placówek, w których wykonywane będą szczepienia. Znalazło się na niej 509 pozycji, w tym Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

- Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ – informuje resort zdrowia.

Trzeba zaznaczyć, że jako pierwsi szczepionkęotrzymają nie tylko członkowie personelu medycznego, ale także osoby zajmujące się sprawami administracyjno technicznymi oraz pracownicy aptek.

W praktyce oznacza to, że personel bełchatowskiego szpitala zostanie zaszczepiony jako jeden z pierwszych (w tzw. okresie "0") po to, by później w bezpiecznych warunkach przeprowadzić szczepienie wśród mieszkańców.

Kiedy pierwsi medycy przyjmą szczepionkę? Konkretne daty jeszcze nie padły, Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień poinformował jednak, że jeszcze w styczniu do Polski ma trafić 1,1 mln dawek szczepionki. Placówki węzłowe do 20 grudnia będą zbierać dane personelu, który następnie zostanie zaczepiony.

Przypomnijmy, że o narodowym programie szczepień mówił w ubiegłym tygodniu Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Założenia wzbudziły sporo kontrowersji, w szczególności część, mówiąca o dodatkowych benefitach dla zaszczepionych - więcej a artykule Duże rodzinne wigilie i spacery bez maseczek tylko po zaszczepieniu?...

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy