Reklama

Reklama

Nauka zdalna, koniec dyskotek i limity dla niezaszczepionych. Rząd przedstawił nowe obostrzenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Nauka zdalna, koniec dyskotek i limity dla niezaszczepionych. Rząd przedstawił nowe obostrzenia - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kwestia obostrzeń w najbliższych tygodniach jest już wyjaśniona. Waldemar Kraska przedstawił szczegóły podczas konferencji prasowej. Nowe restrykcje zakładają m.in. zamknięcie klubów i dyskotek oraz naukę zdalną. Co jeszcze zmieni się 15 grudnia?

Reklama

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej we wtorek, 7 grudnia Waldemar Kraska przedstawił nowe obostrzenia, które wejdą w życie już 15 grudnia.

Nowe obostrzenia. Powrót nauki zdalnej

Najbardziej dotkliwy, zwłaszcza dla rodziców będzie z pewnością powrót dzieci do nauki zdalnej. Niewielkim pocieszeniem może być fakt, że odbędzie się to w okresie świąteczno-noworocznym, gdzie zajęć szkolnych jest nieco mniej. Zgodnie z decyzją rządu, uczniowie szkół podstawowych i średnich wrócą do stacjonarnego trybu nauczania 9 stycznia.

Obostrzenia od 15 grudnia. Limity tylko dla niezaszczepionych

Dodatkowo, od środy 15 grudnia wprowadzone zostaną limity w barach, hotelach czy restauracjach. Będzie tam obowiązywał limit 30 proc. maksymalnego obłożenia. Ten będzie mógł być zwiększony dla osób zaszczepionych po uprzednim zweryfikowaniu przez przedsiębiorcę — identycznie sytuacja będzie wyglądać w kinach, teatrach, obiektach sportowych czy sakralnych. W okresie sylwestrowo-noworocznym, czyli 31 grudnia i 1 stycznia w lokalach zamkniętych będzie mogło przebywać maksymalnie 100 osób — również w tym przypadku, nie będą się w to wliczać osoby w pełni zaszczepione.

Rząd zdecydował o obostrzeniach. Co się zmienia?

Z informacji, jakimi podzielił się wiceminister zdrowia wynika, że w ramach nadchodzących obostrzeń zamknięte zostaną dyskoteki, kluby i wszelkie obiekty udostępniające miejsce do tańczenia. Wprowadzony zostanie także limit w transporcie zbiorowym — do 75 proc. maksymalnego obłożenia. Nowością będzie obowiązkowy test dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 - niezależnie od tego, czy posiadają one certyfikat covidowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy