Reklama

Koronawirus paraliżuje wydarzenia kulturalne i sportowe w Bełchatowie. Co zostało odwołane?

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus paraliżuje wydarzenia kulturalne i sportowe w Bełchatowie. Co zostało odwołane? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Imprezy masowe w całym kraju są odwoływane. Wyjątkiem nie jest tu Bełchatów. Mieszkańców ominie kilka ciekawych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Wszystko to w związku z zwiększonymi środkami ostrożności, wywołanymi epidemią wirusa SARS-CoV-2.

Koronawirus, jak się okazuje, spowodował zdecydowanie więcej niedogodności, niż można się było spodziewać. Od poniedziałku nieczynne będą placówki oświatowe, w tym przedszkola, szkoły, a nawet uczelnie wyższe. Nie wybierzemy się też do kina czy teatru, a wszystkie imprezy masowe zostały odwołane.

Co ominie Bełchatowian? Przede wszystkim, zapowiadana gala Celtic Gladiator, która miała odbyć się 14 marca w Hali Energia. Organizatorzy zapewniają jednak, że gala odbędzie się w późniejszym terminie. Mniej sportowych emocji przeżyją też kibice SKRY Bełchatów – mecz z Indykpolem AZS Olsztyn odbędzie się bez udziału publiczności.

Również imprezy zapowiadane wcześniej przez miasto zostały już oficjalne odwołane m.in. ogólnopolska impreza taneczna "(Re)akcje Bełchatów 2020". Anulowane zostało też spotkanie naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego z bełchatowskimi uczniami, planowane w ramach IV Sesji Wyjazdowej XX Łódzkiego Festiwalu Nauki i Techniki. Również bilety, na zaplanowany na 19 marca spektakl muzyczny "Kolory Miłości" okażą się bezużyteczne.

Ryzykować nie che też bełchatowskie Muzeum Regionalne, które zrezygnowało z akcji topienia marzanny oraz muzealnych wagarów.

Odwoływanie imprez masowych oraz zamykanie szkół, to środki zapobiegawcze, które mają zminimalizować ryzyko ewentualnej epidemii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE