Reklama

Reklama

Rząd ogłosił co dalej z obostrzeniami. Ważne informacje odnośnie żłobków, majówki i sportu

Opublikowano: 14 kwietnia 2021 09:28
Autor: KCI | Zdjęcie: poglądowe

foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś odbyła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. W jej trakcie Minister Zdrowia poinformował o decyzjach dot. obostrzeń epidemiologicznych.

Reklama

Obowiązujące restrykcje zostają przedłużone o tydzień, czyli do 25 kwietnia. Wyjątkiem są przedszkola i żłobki, do których dzieci wrócą od poniedziałku. Zostają również zniesione obostrzenia dot. uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

O dwa tygodnie zostają przedłużone restrykcje dot. działalności hoteli i miejsc noclegowych. Chodzi o długi weekend majowy — rząd chce ograniczyć podróże i wycieczki w tym czasie.

Serwis Rzeczpospolitej Polskiej podkreśla, że wciąż odnotowujemy dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19.

- Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami — podaje Serwis Rzeczpospolitej Polskiej.

"Monitorujemy sytuację”

Rząd zdecydował się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale zapewnia, że bacznie przygląda się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniane są dalsze decyzje.

- Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze. 75,71 proc. zajętych łóżek covidowych, 78,94 proc. wykorzystywanych respiratorów – to liczby, które wskazują na wciąż duże obłożenie szpitali, mimo malejącej liczby nowych zachorowań. Sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień — podaje gov.pl

Wyjątkiem są hotele – tutaj obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie.

Co i na jakich zasadach luzują?

19 kwietnia otwierane będą żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszcza się także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włacznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.

Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

Część obostrzeń wciąż obowiązuje.

Dotychczasowe obostrzenia przedłużamy do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.

Handel – ograniczenia:

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte. Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:

 • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
 • 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (20)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 22 dni temu | ocena +1 / -1

  PlanD

  Szef Pfizera: szczepienia przeciw COVID-19 staną się coroczną rutyną!! Ambasadorowie państw UE zatwierdzili projekt unijnych paszportów szczepionkowych!!!! Dowód 100% ze od samego początku jest to kontrolowana PLANDEMIA i chodzi tylko o kase o kase dla najbogatszych. Rasa Panwó 10% i 90% niewolników! Kto zaprzeczy i dalej nzawie mnie foliarzem, płaskoziemcem? przeciez nikt juz sie nie kryje z ty mze jest to PLANDemia zaplanowana akcja w celu wyzysku wydojenia z pieniędzy ludzi! Dyrektor generalny koncernu Pfizer Albert Bourla podał, że dostawy szczepionek do Europy zostaną zwiększone cztery razy. Jego zdaniem jesienią nastąpi powrót do normalności, ale nie doatekij normalności z przed PLANDemii!Zdaniem szefa koncernu, "kiedy zaszczepi się znaczną część populacji, możliwy staje się powrót do prawie takiego życia, jak przedtem".jednak maseczki do konca zycia i szczepionki co roku za wasze ciezk ozapracaowane pieniadze! "Planujemy drastycznie zwiększyć nasze dostawy szczepionek do krajów europejskich w nadchodzących tygodniach. W tym kwartale dostarczymy ponad cztery razy więcej niż w pierwszym: to będzie 250 milionów dawek po tym, jak do marca wysłaliśmy 62 miliony" - ogłosił. "I dyskutujemy, by było to jeszcze więcej. Ufam, że nam się uda" - stwierdził szef Pfizera\Nasza sieć ma zdolność wyprodukowania ponad trzech miliardów dawek w przyszłym roku" Po co aż tyle przeciez sa inne szczepionki, wiec starczy do wyszczepienia całej populacji planety! wiec p oco te miliardy nowych co roku? po to bo beda potrzebne by szczepic drugi, trzeci ,piąty, siedemnaty raz! Według informacji przekazanych przez szefa koncernu szczepionka jest skuteczna wobec różnych wariantów koronawirusa. Dodał, że już została zaaprobowana dla osób w wieku 16-18 lat, a jej skuteczność jest 100-procentowa. Wyraził nadzieję na rychłe zatwierdzenie również dla dzieci w wieku 12-15 lat. Ponadto, jak zaznaczył, trwają teraz badania skuteczności w grupie wiekowej 5-11 lat, 2-5 lat oraz poniżej dwóch lat. Zdaniem Bourli koronawirus będzie całkowicie pod kontrolą, a "wkrótce COVID-19 będzie jak !!grypa!!!". Jego zdaniem wiele wskazuje na to, że powtórne szczepienie będzie jednak !!!konieczne.!!! Jak grypa! - czytaj będą nas doić co rok na szczepionkę przeciwko kolejnym mutacjom!

  • 22 dni temu | ocena +0 / -0

   Szur kretyn

   Chyba dopalacze weszły na mocno tylko pytanie skąd bo bandyta zatrzymany

 • 23 dni temu | ocena +1 / -0

  srovid

  Z najnowszych danych udostępnionych przez rząd wynika, że w Polsce od rozpoczęcia Narodowego Programu Szczepień niepożądane odczyny poszczepienne wystąpiły u 6 tys. 051 osób. Mało tego Z danych udostępnionych na stronie gov.pl wynika, że zgon po przyjęciu szczepionki na COVID-19 odnotowano u 56 osób!!!

  • 22 dni temu | ocena +0 / -0

   Pablo

   Z najnowszych danych to wiadomo że twój kumpel się rozje.....bał na komendzie i się pruje

 • 23 dni temu | ocena +0 / -0

  Monika

  Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia : panieonline.pl/monika30

 • 24 dni temu | ocena +11 / -0

  Niezłomny

  Kiedy ten Pan i reszta PiSowskich zbrodniarzy będzie postawiona przed Międzynarodowy Trybunał w Hadze ? Ludobójstwo jakiego dokonali na 60 tys. Polakach nie może ujść na sucho.

 • 24 dni temu | ocena +0 / -3

  AntyStopCovid

  Ludzie dlaczego nikt nie mówi o promieniowaniu z kosmosu, o zabawie genetycznej kosmitów na ludziach, o inwazji porywaczy ciał, o pierwszym postawionych wiele lat temu masztach które spowodowały chorobę popromienną zwaną hiszpanką, o płaskiej ziemi ! Ludzie obudzimy się anty covid stop covid ! Chodźcie z nami !

  • 24 dni temu | ocena +3 / -1

   hahahahah

   znowu ty deklu? "czołem płaskiej polsce" to szmaciarzu marna prowokacja szmatku szmotku zakamuflowy pedziu

   • 24 dni temu | ocena +2 / -2

    AntyStopCovid

    Dołącz do nas kolego a otworzą Ci się oczy na wiele innych spisków tego wszechświata ! To jest MATRIX jest nasz Morfeusza czekamy na wybrańca!

 • 24 dni temu | ocena +6 / -0

  LewicaRulez

  "Podstawowym warunkiem dobrostanu psychicznego człowieka jest integracja jego psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje. To oczywiste dla ludzi światłych. Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenie przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła – wspierająca i otwarta". - Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej gdzie do szkoły uczęszcza 10 letni chłopiec do którego kadrze pedagogicznej NAKAZANO sie zwracać Agnieszka! Ja się czuje homoseksualnym psiakiem nie człowiekiem i do tego lubiącym dzieci! w związku z tym że jestem chorym psychicznie Postępowym Nowoczesnym lewakiem oczekuję zwolnienia mnie z obowiązku szczepienia się i noszenia maseczek a także utrzymywania dystansu społecznego ponieważ uniemożliwia mi takie zachowanie integracje mojej psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje.

 • 24 dni temu | ocena +8 / -0

  murzyn

  "rząd chce..." rząd chce... a co JA chce? to ma być ta WOLNOŚĆ europejska? że JA nic nie mogę tylko MUSZE bo rząd chce! ? ludzie w UE są najbardziej zniewolonymi ludźmi na świecie bo możliwość podróżowania to nie jedyna oznaka WOLNOŚCI!

 • 24 dni temu | ocena +6 / -0

  Jola

  Oglądałam taki film "służące" z 2011r. o "niewolnikach' murzynach w USA w czasach tzw "segregacji rasowej" tam jest mowa o strasznym złym traktowaniu czarnoskórych zwłaszcza czarnych kobiet w domach białych gdzie "służyły" ja się czuje w 21 wieku w UE w Polsce bardziej zniewolona niz te kobiety przedstawione w tym filmie.

 • 24 dni temu | ocena +11 / -0

  brrrrr

  " Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli," jakbyście sie troszczyli o zdrowie obywatel i to nakazali byście lekarzom leczyc a nie dowoływać zabiegi i zamykac sie w gabinetach na teleporady i stawiać ochroniarzy przed drzwiami placówek medycznych! wydolność służby zdrowia? zajete łózka? no dziwie sie ze skoro wczesniej np na oddziale w 2 salach leżało 10 pacjentów i jeszcze jeden na korytarzu czyli przyjęliście leczyliście 11 osob a teraz w 5 osobowych salach leza 2 osoby wiec zamiast 11 przyjmujecie 4 , jak wczesniej jedna albo dwie pielegniarki potrafoly zajac sie 11 pacjentami to teraz 8 pielegniarek zajmuje sie 4 pacjentami bo sie mu sza przebrac najpierw w strpoj spawacza itp no to sie nie dziw glupku niedzielski ze jest paraliż służby zdrowia

 • 24 dni temu | ocena +6 / -0

  stopBandytom

  NIErząd chce ograniczyć podróże i wycieczki w tym czasie. no wiec w czerwcu/lipcu/sierpniu też trzeba bedzie ograniczyc mobilnosc polakow! bo jak tak mozna trzeba chronic srovidian seniotów! a od wrzesnia powtorka lockdwon i reżim i przygotowania do 4 i 5 fali przez 8 miesiecy potem znow wielkanoc i majowka wiec znow obosttrzenia i lockdown ....ect.

 • 24 dni temu | ocena +8 / -0

  Ole

  Ten kto chce obostrzenia niech siedzi w domu a my chcemy Normalności!!!!

 • 24 dni temu | ocena +9 / -0

  srovid

  Szmaciarze covidowi morderco terroryści już by najchętniej zamkneli każdego w domu, a przedsiębiorcom i obywatelom kazał pracować za miskę ryżu, ludzie zobaczcie jak w dzisiejszych czasach jesteśmy śledzeni przez smartfony, karty płatnicze, kamery(niby dla naszego bezpieczeństwa), wszelkie portale społecznościowe. Istnieje zakaz dyskryminacji rasowej, religijnej itp. A na dyskryminację szczepiony/nieszczepiony sami się zgadzacie? Ludzie pamiętacie czasy protestów ACTA? Wtedy się udało. Obalmy ten pseudorząd- do lekarza nie można się dostać a składkę na ubezp. zdrowotne pobierają. Bo covid to teraz jakaś nowa religia się zrobiła. Co z innymi chorobami które nie są teraz diagnozowane, nowotwory, przełożone zabiegi, brak dostępu do lekarza(a prywatnie już przyjmuje). #Obalmy ten rząd. #Przywróćmy sobie wolność. #Nie dla dyskryminacji szczepionkowej! Niech wrócą czasy sprzed covid.

 • 24 dni temu | ocena +10 / -0

  PlanD

  Polowania , łapanki i donosy ! Propaganda pełnym gazem ! Rozporządzenia (wbrew konstytucyji )tworzone by niszczyć społeczeństwo i gospodarkę! Tworzenie wyższej rasy posłusznych systemowi zaszczepionych kowidian... ! Stygmatyzm i segregacja! Za okupacji było tak samo ... !?????? . Wirusy , koronawirusy były i będą z ludźmi zawsze... ale nigdy nie było takiego,,dbania " o zdrowie obywateli przez rządzących! Nie zastanawia Was to ? Nie było na morfologię za 10 zł z kasy chorych... a teraz co tylko chcecie... test, szczepionki..,wszystko,, za darmo " Represji ciąg dalszy. Uświadommy sobie wreszcie, ze jesteśmy niewolnikami. Niewolników tez trzymali w zamknięciu, mogli wychodzić tylko pracować. Czyli tak jak my. Pan rozporządza naszym życiem, gdy chce może nas zamknąć albo spałować, a jak za bardzo podskakujemy to naśle na nas urzędników i zabierze wszystko co mamy. Wszystko to w imię zaplanowanej depopulacji i NWO.

 • 24 dni temu | ocena +6 / -1

  mark

  uczycielki w pszedszolach majom duże wyksztaucenie winc należy ich troche pszeżedzić bo suszna partia nie lubii wyksztuciuchuf

  • 24 dni temu | ocena +3 / -3

   fds

   Nauczycielka przydałaby się tobie. Może nauczyłaby pisać.

   • 24 dni temu | ocena +3 / -1

    ...

    To się nazywa ironia, smutasie.