Reklama

Reklama

Nie żyje wieloletni związkowiec z kopalni Bełchatów. Minuta ciszy w Sejmie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nie żyje wieloletni związkowiec z kopalni Bełchatów. Minuta ciszy w Sejmie  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Nie żyje Ryszard Brzuzy, wieloletni szef Związku Zawodowego „Sierpień 80” w KWB Bełchatów. Przez lata związany z bełchatowską kopalnią i działacz opozycji w latach 80. „Był wspaniałym Człowiekiem, Wielkim Patriotą i Niestrudzonym Obrońcą Robotników i ich Praw” - tak żegnają go inni związkowcy.

Reklama

Ryszard Brzuzy zmarł w czwartek, 9 grudnia. Informację o jego śmierci podała m.in. Komisja Krajowa WZZ „Sierpień 80”, a także niektórzy związkowcy z bełchatowskiej kopalni. Dla wielu górników w Bełchatowie, Ryszard Brzuzy był przykładem związkowca z krwi i kości. W latach 80. był działaczem opozycji demokratycznej i działaczem NSZZ „Solidarność”. Brał również udział w obradach Okrągłego Stołu. W wyborach 1989 roku uzyskał mandat posła na Sejm z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Po odejściu z „Solidarności” przez wiele lat był Przewodniczącym Komisji Zakładowej WZZ „Sierpień 80” w Kopalni Bełchatów.

- Ryszard Brzuzy był Wspaniałym Człowiekiem, Wielkim Patriotą i Niestrudzonym Obrońcą Robotników i ich Praw. Żegnamy Człowieka Wybitnego, który na zawsze pozostanie w Naszej Pamięci. Składamy wyrazy współczucia i głębokiego żalu Jego Rodzinie i Najbliższym – napisała Komisja Krajowa WZZ „Sierpeń 80”.

Zmarłego związkowca żegnają także jego koledzy z kopalni Bełchatów. Adam Olejnik, szef MZZ „Odkrywka” w KWB Bełchatów, zamieścił wspólne zdjęcie i krótkie pożegnanie w mediach społecznościowych.

- Żegnaj Przyjacielu. Dziś w nocy odszedł do Pana, charyzmatyczny, długoletni, Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Sierpień 80 KWB Bełchatów Śp. Ryszard Brzuzy. Cześć Jego Pamięci… - napisał Adam Olejnik.

Pamięć, zmarłego związkowca i byłego posła, uczczono dziś w Sejmie minutą ciszy. Ryszard Brzuzy miał 60 lat. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE