Reklama

Reklama

Załoga kopalni i elektrowni wybiera ''swoich'' do rady PGE GiEK. Kto stanie w wyborcze szranki?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Załoga kopalni i elektrowni wybiera ''swoich'' do rady PGE GiEK. Kto stanie w wyborcze szranki? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Już 22 marca rozpoczną się wybory, w których pracownicy kopalni i elektrowni wybiorą swoich przedstawicieli w Radzie Nadzorczej koncernu PGE GiEK. O głosy górników i energetyków zabiega w sumie pięciu kandydatów.

Reklama

Już za niespełna tydzień pracownicy bełchatowskiej kopalni i elektrowni, a także innych oddziałów PGE GiEK, pójdą zagłosować od urn wyborczych. Załoga wskaże swoich przedstawicieli do Rady Nadzorczej koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Zostaną oni wybrani na 3-letnią kadencję na lata 2021-2024.

Obecnie takimi reprezentantami załogi są Zdzisław Markiewicz z bełchatowskiej elektrowni oraz Cezary Bujak z KWB Turów. W tegorocznych wyborach o dwa miejsca w radzie będzie ubiegało się w sumie pięciu przedstawicieli załogi. Aż dwóch kandydatów reprezentuje KWB Turów. Są to Konrad Leśniewski i Adam Żuk. O kolejną kadencję będzie ubiegał się pracownik Elektrowni Bełchatów – Zdzisław Markiewicz. Z ramienia KWB Bełchatów o głosy będzie walczył Kazimierz Suchcicki. W wyborcze szranki stanie również Jacek Przybysz z Elektrowni Opole.

Powołanie dwóch przedstawicieli załogi w Radzie Nadzorczej będzie ważne, gdy w wyborach będzie uczestniczyło co najmniej 50 proc. uprawnionych pracowników. Wówczas za wybranych do rady uważa się dwóch kandydatów którzy zdobyli najwięcej głosów, o ile liczba głosów uzyskanych przez każdego z nich przewyższa 50 proc. ogółu ważnie oddanych głosów. Pierwsza tura wyborów odbędzie się w dniach 22-25 marca. Głosujący pracownicy oddziałów mogą zaznaczyć „X” przy jednym lub dwóch wybranych kandydatach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy