Reklama

Reklama

Szefowa PGE GiEK została.... wiceprezydentem. Czy wywalczy coś dla bełchatowskiej energetyki w Brukseli?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Szefowa PGE GiEK została.... wiceprezydentem. Czy wywalczy coś dla bełchatowskiej energetyki w Brukseli?  - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, została wiceprezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal.

Reklama

Euracoal to międzynarodowa organizacja przemysłu węglowego, która zajmuje się wzmacnianiem rynkowej pozycji paliw stałych wobec konkurencji innych źródeł energii, a także reprezentowaniem przemysłu węglowego na różnych forach europejskich. Istnieje od 2002 roku, a swoją siedzibę ma w Brukseli.

Koncern PGE GiEK poinformował właśnie, że wiceprezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal została prezes koncernu – Wioletta Czemiel-Grzybowska. Organizacja ta zrzesza obecnie 26 podmiotów z 16 krajów: Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Republiki Czeskiej, Niemiec, Grecji, Węgier, Włoch, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Turcji, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. Są to producenci i importerzy węgla, stowarzyszenia, organizacje oraz instytuty naukowo-badawcze.

Wioletta Czemiel-Grzybowska przyznała, że polska energetyka się zmienia, czego potwierdzeniem jest nowa strategia grupy PGE, która zakłada plan transformacji zmierzający do neutralności klimatycznej Grupy w 2050 roku.

- Stoimy jednak na stanowisku, że transformacja powinna odbywać się w sposób ewolucyjny, a nie rewolucyjny, bowiem aktywa węglowe pozostaną gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Polski jeszcze długie lata – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska.

Wioletta Czemiel-Grzybowska jest prezesem PGE GiEK od kwietnia 2020 roku. To absolwentka Wydziału Ekonomii i Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Tytuł doktora nauk ekonomicznych z zakresu zarządzania uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wielokrotna stypendystka staży zagranicznych, m.in. na Illinois University of Chicago czy Long Island University of New York. Od 2007 roku związana była z gazownictwem, pracowała m.in. w Mazowieckiej Spółce Gazownictwa, była też dyrektorem Zakładu Gazowniczego w Warszawie. Od 2017 do stycznia 2020 roku pełniła funkcję członka zarządu ds. rozwoju i inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa.

Jak informuje PGE GiEK, prezes koncernu to także nauczyciel akademicki, ekspert ekonomiczny administracji publicznej,, a także innowator i wdrożeniowiec prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach. Wioletta Czemiel-Grzybowska to również… autorka wielu książek i ponad 70 publikacji, w tym międzynarodowych z zakresu zarządzania, przedsiębiorczości technologicznej, a także inwestycji infrastrukturalnych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy