Reklama

Reklama

Karuzela zmian na prezesowskich stołkach w PGE GiEK. Kto tym razem zasiądzie za sterami koncernu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Karuzela zmian na prezesowskich stołkach w PGE GiEK. Kto tym razem zasiądzie za sterami koncernu?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ogłosiło kolejny konkurs na prezesa spółki. Koncern zamierza wybrać też nowego wiceprezesa, który będzie odpowiedzialny m.in. za transformację energetyczną.

Reklama

Trudno mówić o stabilności i spokojnej atmosferze w największym energetycznym koncernie w Polsce. PGE GiEK skupia elektrownie z Bełchatowa, Opola, Rybnika i Turowa, a także kopalnie z Bełchatowa i Turowa. Do spółki należy też Zespół Elektrowni Dolna Odra. PGE GiEK zatrudnia łącznie kilkanaście tysięcy osób i odpowiada za wytwarzanie blisko 40 proc. krajowej energii elektrycznej. Tymczasem w spółce od wielu tygodni hula wiatr zmian, a prezesi i wiceprezesi zmieniają się tak szybko, że… pracownicy nie nadążają zapamiętać nazwisk niektórych członków zarządu.

W połowie lipca, po odwołaniu prezes Wioletty Czemiel-Grzybowskiej, rozstrzygnięto konkurs na nowego prezesa. Wybrany przez Radę Nadzorczą Krzysztof Kuśmierowski po niespełna tygodniu złożył rezygnację. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Prezes PGE GiEK został wybrany i... zrezygnował. Jakie mogą być powody?

Jak poinformował PGE GiEK, do czasu wybrania jego następcy będzie pełnił obowiązki prezesa. W ostatnich dniach z zarządu odwołano również wiceprezesa Norberta Grudnia, który był pełniącym obowiązki prezesa po ustąpieniu prezes Czemiel-Grzybowskiej.

W czwartek, 22 lipca, koncern ogłosił ponownie konkurs na prezesa spółki. To będzie już trzeci szef energetycznego koncernu w tym roku. Kandydaci aplikować mogą do 4 sierpnia. Następnego dnia rozpoczną się rozmowy z zainteresowanymi.

Rada Nadzorcza w konkursie wybierze również wiceprezesa zarządu PGE ds. operacyjnych i transformacji. W tym przypadku zgłoszenia również przyjmowane są do 4 sierpnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy