reklama
reklama

Pracownicy PGE niszczą auta na dziurawej drodze. ''To jest jakiś dramat''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pracownicy PGE niszczą auta na dziurawej drodze. ''To jest jakiś dramat''  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i ElektrowniaKierowcy nie zostawiają suchej nitki na Powiatowym Zarządzie Dróg w Bełchatowie. Wszystko za sprawą kompletnie zniszczonej drogi pomiędzy Klukami i Nowym Janowem, którą każdego dnia do pracy w elektrowni i kopalni dojeżdżają setki osób.
reklama

Droga powiatowa pomiędzy Klukami i Nowym Janowem to tak tak naprawdę druga trasa dojazdowa do elektrowni i kopalni. Codziennie korzystają z niej setki osób podróżujący własnymi samochodami do zakładów w Rogowcu, a także mieszkańcy pobliskich Kluk, Ścichawy, Kaszewic czy Zarzecza. Mrozy i roztopy podczas tegorocznej zimy sprawiły, że jezdnia, która już była w fatalnym stanie, teraz wygląda jak podziurawiony szwajcarski ser. Kierowcom trudno bowiem uświadczyć choćby krótkiego odcinka bez koszmarnych dziur. 

-  Droga do tej zimy była w tragicznym stanie, lecz obecnie niektórymi odcinkami drogi trzeba jechać 30 km/h. Zarząd Powiatowy zamiast chociaż połatać dziury, uwolnił się od płacenia odszkodowań kierowcom i poszedł na łatwiznę. Postawił znaki informujące o tym, że na odcinku pięciu kilometrów są dziury - mówi pan Kacper, mieszkaniec jednej z pobliskich miejsowości. 

reklama

Jak dodaje, niektóre fragmenty wymagają natychmiastowych napraw, bo dziur jest tak wiele, że trzeba jechać slalomem. Chodzi m.in. o odcinek 300 metrów od zakrętu za krzyżówką w Słupii do wiaduktu w Kuźnicy Kaszewskiej. Zaznacza, że na drodze jest też co najmniej pięć takich miejsc, gdzie kierowcy muszą uważać, aby nie urwać koła na głębokich dziurach. Chodzi m.in. o skrzyżowanie w Słupii, zakręt w Żelichowie czy też kilka miejsce pomiędzy Kaszewicami i Ścichawą.

Gdzie jest zarządca drogi?

Sygnałów od zbulwersowanych kierowców jest znacznie więcej. Narzekają szczególnie osoby dojeżdżające do pracy w kopalni i elektrowni Bełchatów, a także spółkach zależnych PGE.

reklama

- Przecież to jest droga dojazdowa do dużych zakładów pracy. To w jakim stanie jest ten odcinek to jest skandal. Gdzie jest zarządca drogi? - pyta się kolejny z mieszkańców. 

Sprawę nagłośnił również radny powiatowy Włodzimierz Kula z "EBE Wspólnie dla Powiatu", który w sieci zamieścił zdjęcie, dziurawej jak ser szwajcarski drogi, prowadzącej do bełchatowskich zakładów. 

- Zachęcamy amatorów mocnych wrażeń do przejechania się drogą powiatową z Kluk, przez Janów, do Rogowca. Ta droga nie spełnia już żadnych standardów i jej stan pogarsza się z każdym dniem zimowych skoków temperatur. Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że drogą tą porusza się bardzo dużo samochodów, tak osobowych, jak i ciężarowych, dojeżdżających do dziesiątek firm zlokalizowanych w naszym powiatowym centrum przemysłowym - mówi Włodzimierz Kula. 

reklama

Starostwo... rozważa koncepcję naprawy

Co na to bełchatowskie starostwo? Póki co, dowiedzieliśmy się, że zarząd powiatu... roważa koncepcję naprawy odcinków nawierzchni wspomnianej drogi. Z kolei Powiatowy Zarząd Dróg zapewnia, że z końcem lutego planowana jest częściowa naprawa podziurawionej jak sito drogi. 

Remont cząstkowy masą na gorąco nawierzchni jezdni wykonany przez Służby Interwencyjne Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie rozpocznie się z końcem lutego z uwagi na rozpoczęcie produkcji masy na gorąco przez wytwórnie mas bitumicznych oraz z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne (utrzymujące się dodatnie temperatury) - informuje PZD w Bełchatowie 

reklama

Zarządca drogi zapewnia też, że obecnie służby drogowe PZD prowadzą "nieustające doraźne prace interwencyjne na drogach poprzez uzupełnianie ubytków w nawierzchni jezdni masa na zimno".

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama