Reklama

Reklama

Podwyżki dla pracowników spółek PGE. W których zakładach wynegocjowano wyższe pensje dla załogi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Podwyżki dla pracowników spółek PGE. W których zakładach wynegocjowano wyższe pensje dla załogi? - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Negocjacje płacowe w spółkach zależnych PGE. W części zakładów związki zawodowe podpisały już porozumienia. Na jaki wzrost wynagrodzeń może liczyć załoga?

Reklama

Związki zawodowe negocjują nowe porozumienia płacowe w spółkach zależnych Polskiej Grupy Energetycznej. W niektórych z zakładów rozmowy już się zakończyły. W spółce Bestgum ustalono wzrost wynagrodzeń od 1 listopada w kwocie od 100 zł do 140 zł. Przewidywana jest również premia świąteczna, której szczegóły zostaną ustalone na początku grudnia. Organizacje związkowe poinformowały też, że wynegocjowany i podpisany został poziom etatyzacji na lata 2021-2022.

Propozycje zmiany do regulaminu wynagradzania w ramach porozumienia płacowego zostały zaakceptowane również w Rambie. Związkowcy ustalili z władzami spółki, że do stawki zasadniczej zostanie przesunięte 5 proc. z premii kwartalnej oraz 5 proc. z premii zadaniowej. Negocjowany jest natomiast poziom zatrudnienia na kolejne dwa lata w zakładzie. Spotkanie w tej sprawie zaplanowano na 1 grudnia.

W sumie o kwotę 110 złotych zostanie podniesiona płaca zasadnicza dla pracowników w spółce MegaSerwis, której zarząd spotkał się zdalnie z częścią organizacji związkowych. Ustalono również, że w grudniu przyznane zostanie dla pracowników 1,2 tys. zł premii oraz talon w kwocie min. 100 zł. Podobnie jak w Rambie w grudniu ma być negocjowany poziom zatrudnienia w tej firmie w latach 2021-2022.

Podwyżek mogą spodziewać się również pracownicy Elbestu. Tutaj po rozmowach zatwierdzono wzrost płac wynoszący od 130 do 200 zł. Średnio ma wynieść ok. 170 zł.

Porozumienia płacowego nie podpisano natomiast w spółce Betrans. Kolejne rozmowy zaplanowano na czwartek, 26 listopada. Pat negocjacyjny trwa również w Elbest Security. W tym zakładzie nie podpisano dotychczas dokumentu w sprawie wzrostu wynagrodzeń

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy