Reklama

Reklama

Podwyżki w spółce zależnej PGE. Związki zawodowe zakończyły spór zbiorowy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Podwyżki w spółce zależnej PGE. Związki zawodowe zakończyły spór zbiorowy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Załoga Betransu dostanie podwyżki. Związki zawodowe zakończyły spór zbiorowy w spółce zależnej PGE. Jakie warunki udało się wynegocjować?

Reklama

Po kolejnych spotkaniach z udziałem mediatora związki zawodowe doszły do porozumienia z zarządem Betransu. Tym zakończył sie spór zbiorowy w spółce z udziałem sześciu organizacji: MZZ "Odkrywka: KWB Bełchatów, NZZG KWB Turów, MZZ PRacowników Elektrowni Bełchatów, MZZ PRC Elektrowni Turów, ZZIT Elektrowni Turów oraz ZZ Kontra Tauron Wytwarzanie. 

Związkowcy domagali się wzrostu wynagrodzeń o kwotę 200 zł na płacy zasadniczej i jednorazowej wypłaty 1 tys. zł. 

- W wyniku zawarcia porozumienia kończącego spór zbiorowy podpisano: podwyżki wynagrodzeń na płacy zasadczniej od 1 września dla wszystkich pracowników zatrudnionych na dzień podpisania porozumienia - informuje MZZ "Odkrywka" w KWB Bełchatów. 

Pracownicy do 30 września otrzymają też wypłatę jednorazową w wykości 1 tys. zł. Jak zaznaczyli związkowcy, wzrost płac nie dotyczy osób przebywających na zasiłkach rehabilitacyjnych, urlopach bezpłatnych czy wychowawczych. Ci otrzymają podwyżkę i jednorazową wypłatę w momencie powrotu do pracy. 

- Podwyżki płacy zasadniczej nie otrzymają również pracownicy będący w okresie wypowiedzenia umowy o pracę, otrzymają natomiast wypłatę jednorazową w wysokości 1000 zł - informuje MZZ "Odkrywka".

 Firma Betrans zajmuje się usługami transportowymi w grupie PGE. Spółka posiada zarówno flotę osobową, jak i ciężarową. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy